Іваничі: пенсіонери не хочуть їздити до Нововолинська

Пенсіонери Іваничівського району – проти внесення поправок у Постанову Кабміну про об’єднане із Нововолинськом управління Пенсійного фонду, центральний офіс якого має бути в селищі.

Про це пише видання Буг.

Пенсіонери ображаються, чиновники дратуються, заступники голови Пенсійного фонду України чухають потилиці і шукають аргументів, претензії пишуться і позови в суд готуються – такі наслідки Постанови Кабінету Міністрів, згідно якої створюється об’єднане управління Пенсійного фонду Нововолинська та Іваничівського району з центром у Іваничах.

Міська влада обурено вимагає створення центрального офісу установи у Нововолинську і шукає логічних пояснень, чому «більше приєднали до меншого», а не навпаки. Іваничівці вважають реакцію Нововолинська незрозумілим піаром, який нічого не змінить, бо від того, що рвеш на собі сорочку, пенсії людям не прибавиться.

«Міська влада хоче, щоб установа мала назву Нововолинське об’єднане управління. Для чого ведеться ця війна, я не можу зрозуміти. Пенсійний на сьогоднішній день адмініструванням Єдиного внеску не займається – призначає виплату пенсій, веде прийом громадян. Податкова Нововолинська перейшла до Володимира-Волинського. От за них і треба було повоювати. Якщо ви дійсно вболіваєте за місто, повоюйте за податкову. Хоч будете мати організацію, яка наповнюватиме вам бюджет», – каже начальник Пенсійного фонду в Іваничах Тетяна Кошлата.

Іваничівська влада стежить за ситуацією, але в наступ, як нововолинська, не йде. Тихенько зустрілися з заступником голови Пенсійного Владиславом Машкіним, тихенько його провели. В Іваничах Машкін пояснив, що ніхто змін до Постанови вносити не буде, адже підстав для цього немає ніяких.

Нововолинські активісти аргументують: кількість пенсіонерів у місті більша, то чому саме їм їздити в Іваничі при необхідності? Та ще й по таких страшних дорогах і при відсутності стабільних маршрутів громадського транспорту.

Поки в місті нарікають на те, що перевагу надали не їм, в Іваничах аналізують. Протяжність району 648 квадратних кілометрів, Нововолинська – 54. Відстань від міста до селища – приблизно 18 кілометрів. А пенсіонеру, наприклад, з Топилищ треба їхати до міста біля 50-ти кілометрів. Зрозуміло, що люди не захочуть тратити час, силу і гроші, а тому питання центру управління для них так само важливе.

«Жителі району також, якщо будуть вносити зміни у Постанову Кабміну, піднімуться. А то виходить: нам далеко, хай сільські їздять. Було спілкування з владою і громадою. Машкін під час візиту зустрічався з заступником голови райдержадміністрації та головою ради. Зустрівся з колективом, поспілкувався, подивився умови. Якщо треба буде, то і наші пенсіонери встануть й скажуть не менше ніж ті, що виступають у Нововолинську», – говорить Тетяна Кошлата.

Тим часом дискусія перейшла в особисті образи та розбірки. Нагадаємо, що голова спілки шахтарів-інвалідів Олексій Ласкевич через місцеве телебачення оприлюднив інформацію, що керівник Іваничівського управління – кума Петра Філіпчука, начальника Пенсійного у Волинській області, тому їй надані привілеї. Тетяна Кошлата вже відправила претензію Ласкевичу щодо його коментаря місцевим ЗМІ і чекає вибачення та спростування інформації у такий же спосіб, як він її подав жителям міста Нововолинська. У іншому разі, каже начальник, звертатиметься до суду.