Гунчик про блокування фур з Росії: Адекватна відповідь агресорові

Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик вважає, що громадська блокада російських вантажівок – адекватна відповідь агресорові.

Заяву посадовця опублікували на сайті ОДА.

Публікуємо її без змін та правок:

 

Ситуація із блокадою російських вантажівок, зокрема й на Волині, не може залишати байдужими. Дії активістів, котрі впродовж кількох днів не пропускають великогабаритний транспорт із номерними знаками країни-агресора через українсько-білоруський кордон у одному з волинських пунктів пропуску «Доманове», – свідчення яскравої проукраїнської позиції й готовності захищати власну державу.

І така позиція представників громадськості має право на існування. Тим більше, що від початку лютого 2016 року офіційно припинено в’їзд російських вантажівок на територію Польщі, а польських, відповідно, до Росії, у зв’язку з відсутністю поновлення відповідних домовленостей між цими країнами.

Зрозуміло, що для українців неприпустимим є транзит фур ворога своєю територією. Транспортна блокада – адекватна відповідь агресорові. Тим паче, що впродовж кількох днів блокування не трапилося жодного ексцесу. Всі, окрім російських, вантажівки безперешкодно перетинають кордон, за дотриманням громадського порядку слідкують правоохоронці.

Одначе, переконаний, самим лише блокуванням справи не вирішиш. Ситуацію необхідно врегулювати в законодавчому полі. Тому звертаюся до керівництва держави та Уряду з проханням якомога швидше впорядкувати нормативно-правову базу, котрою регламентовано офіційні стосунки з Росією. А також висловити українську принципову позицію, аби не допустити загострення ситуації та унеможливити транзит транспорту країни-агресора українською територією.