Подробиці затримання демобілізованих на «Устилузі»

11-го лютого на митному пункті Устилуг затримали двох демобілізованих учасників АТО.

Журналістам повідомили, що бійців незаконно утримують із 10-ї ранку, ‒ пише Буг.

З’ясувалося, що Сергія Сиротинця та Ігоря Бондарєва затримали ще зранку при спробі перетнути кордон. До появи преси адвоката не допускали до хлопців та не пояснювали причини затримання.

Поспілкувавшись із працівниками митниці, адвокат Микола Омелянюк повідомив, що проти хлопців було відкрите кримінальне провадження та наразі є постанова київського суду про арешт. Хлопців звинувачують у самовільному залишенні військової частини під час проходження служби. Правопорушення, за припущеннями адвоката, трапилося понад рік тому.

Зі слів родичів затриманих, жоден із хлопців не отримував повістки до суду та не знав, що проти нього порушене провадження.

Також, за словами адвоката, демобілізованих хлопців протягом 3-х годин утримували в кайданках. Протокол про затримання почали складати після 18-ї години, що є грубим порушенням чинного законодавства. Матері затриманих звернулися до працівників поліції та написали заяви, що їх синів незаконно утримують на митному пункті.

На митницю приїздив військовий комісар із Володимира-Волинського Руслан Яцій, який зазначив, що з боку військкомату претензій до хлопців немає. Також, аби забрати бійців із митного пункту, приїхав конвой Військової служби правопорядку. Проте їм не дали доступу до затриманих рідні, активісти та товариші по службі. Після цього, авто ВСП заблокували.

Спробу розібратися у ситуації, що склалася, зробив начальник Володимир-Волинського відділку поліції Михайло Бобик. Приїздили контролювати ситуацію працівники патрульної поліції. Серед присутніх були чоловіки у комуфляжі із шевронами «Айдар».

Близько 23-ї години до адвоката Миколи Омелянюка зателефонували невідомі та погрожували.

Військова служба правопорядку після спілкування із митниками та вивчення документів затриманих повідомила, що не має права забирати хлопців під конвой, адже хлопці ‒ звільнені в запас.

Після 23-ї години ситуація на пропускному пункті загострилася. Близько 30-ти людей блокували роботу митників. Варто зауважити, що працівники митниці з автоматами контролювали периметр та попереджали людей, що перший постріл в повітря, а наступний ‒ у ноги.

Близько 2-ї ночі ситуація загострилася настільки, що рідні та друзі готові були перейти на режимний об’єкт та самостійно звільнити затриманих. Але це не трапилося, оскільки саме в цей момент хлопців відпустили.

Сергій Сиротинець та Ігор Бондарєв знаходяться вдома. Хоча у понеділок повинні будуть з’явитися до міського суду в Івано-Франківську.