Волинь: на два заводи можуть претендувати іноземці

Нащадки польських і чеських підприємців, які володіли заводами на Волині раніше, можуть паралізувати роботу цих підприємств, пред’явивши на них свої права.

Про це заявив в рамках «круглого столу», присвяченого питанням реституції майна в Україні та її можливих наслідків, волинський етнограф Ігор Левчук, – повідомляє агентство Харків.

«На Волині є два великих підприємства: лікеро-горілчаний завод Шнайдера, а також колишній пивоварний завод Zeman. Ці два підприємства, що належали раніше польським і чеським власникам, можуть стати предметом претензій їхніх нащадків », – сказав Левчук.

За словами етнографа, претензії можуть сильно вплинути на бажання українців «потрапити в Європу». «Вже зараз в інтернеті з’являються репліки в соціальних мережах:« хотіли Європу, а тепер вони відбирають у вас все майно », – заявив Левчук.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Польщі створено спеціальну організацію «Реституція Кресів». Вона допомагає поляками довести їх право на власність тих чи інших об’єктів і ресурсів на Україні: від земельних ділянок до середньовічних замків і картинних галерей.

За словами представника організації Конрада Ренкаса, в найближчі місяці кількість звернень зросте до двох тисяч. Після цього робота піде повним ходом.