На Волині від поліомієліту щепили тільки третину дітей

Через відмову батьків вакцинувати дітей від поліомієліту постала загроза того, що Україна стане «розсадником» інфекційних хвороб, а відтак може не отримати «вільний кордон» у Європу.

Про це сьогодні, 11 лютого, під час прес-конференції заявив начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністарції Ігор Ващенюк, – повідомляє Під прицілом.

За його словами, Волинь отримала 284 тисяч доз оральної та 34,1 тисяч доз інактивованої вакцини. Він додав, що в області функціонує 680 кабінетів профілактичних щеплень при медичних закладах, 22 кабінети в загальноосвітніх школах та 61 в дошкільних навчальних закладах. Тобто, як зазначив Ігор Ващенюк, на Волині створені всі умови для того, аби доступно і безкоштовно пройти вакцинацію від поліомієліту.

Якщо в першому турі Волинь йшла на рівні країни, то в другому, коли на загальноукраїнському рівні було 75%, то в області – 30% від плану. На сьогодні в регіоні вакциновано лише 36% дитячого населення.

Ігор Ващенюк розповів, що в першому турі було 12% відмовників, у другому – 20%, щодо третього, то очікується ще більший ріст відмов серед населення.

«В нас є райони, які відключені від національного телебачення. І це проблема національної безпеки, яку однозначно потрібно вирішувати. Проте, в тих районах чомусь вакцинація від поліомієліту на позначці 60%, тобто вдвічі вище, ніж в середньому по області», – повідомив головний медик Волині.

«Ми боремось за безвізовий режим, а нас скоро з візами перестануть пускати в Європу. Тому що, туберкульоз – епідемія, далі ще поліомієліт. Тож, щоб не бути «розсадником» таких хвороб, треба проводити вакцинацію. Відтак, потрібно не допустити повернення в Україну поліомієліту, про який ще при Радянському Союзі всі забули» – додав він.

Як підсумував Ігор Ващенюк, поліомієліт – це загроза національній безпеці.