Депутати Луцькради перевірили, як живеться тваринам

Депутатська комісія провела виїзне засідання на КП «Ласка» та «Луцького зоопарку» – депутати перевірили діяльність підприємств та подивилися умови, в яких проживають тварини. Звіти директорів підприємств згодом заслухають у міськраді.

Виїзне засідання постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження на відбулося 11 лютого.

На КП «Ласка» депутати оглянули карантин, де перетримують собак, у яких підозрюють сказ. Також продемонстрували лазарет, операційну та вольєри.

Директор підприємства Богдана Новарчук повідомила,що зараз тут утримують близько 300 собак.

«В нас постійно від 300 до 400 собак. Взимку завжди трошки менше», – каже Новарчук.

Вона також розповіла, що за минулий рік на  підприємстві перебувала 1341 тварина, 917 з яких відловили або привезли громадяни. 1162 собаки прилаштували у сім’ї. Було навіть 50 випадків, коли собак повертали назад на порхання мешканців будинку під відповідальність волонтерів. Кожну прилаштовану собаку оформляють спеціальним чином – новоспечені хазяї залишають свої дані.

У «Луцькому зоопарку» депутати оглянули нову та стару частину зоопарку. Директор зоопарку Людмила Денисенко розповіла про те, що після реконструкції зоопарку, підприємство має змогу приймати відвідувачів протягом цілого року.

Директор продемонструвала нові вольєри для хижаків, збудовані під час реконструкції, та повідомила, що тут тваринам живеться значно краще. У жителів зоопарку збільшився простір для прогулянок.

Також цього річ більш ніж у тричі збільшився дохід зоопарку –  за січень 2016 року заробили 22 тисячі гривень, тоді як минулого року лише шість. Та за півтора місяці за електрику довелося сплатити – 42 тисячі гривень, адже у вольєрах та господарських будівлях підігрів електричний.

На питання депутатів,  коли відбудеться відкриття, директор зазначила, що й тепер є відвідувачі. Поки точної дати не знають,  але найпевніше за традицією, це відбудеться на Пасху.

Депутати попросили у директорів підприємств підготувати звіти, де вказати витрати та доходи, а також висловити пропозиції щодо змін та планів підприємств. Згодом ці звіти заслухають у міській раді.