МРЕВобунт в Луцьку: чому активісти проти корупціонера Віскунова

Громадські організації Волині протестують проти спроб виконувача обов’язків начальника регіонального сервісного центру МВС (аналог МРЕВ) Юрія Віскунова кулуарно проштовхнути на посади в органі колишніх хабарників. Аби показати справжнє обличчя посадовця, вони разом із журналістами перевірили його статки.

Нагадаємо, депутат Луцької міської ради Павло Данильчук вже повідомляв про «заслуги» Віскунова: «На прикладі волинського обласного управління є інформація щодо одіозного кадра Віскунова, який претендує зайняти посаду начальника оновленої ДАІ. Уродженець Кривого Рогу, там же починав службу у відділенні ДАІ, післяпризначенняйого кума (Швидкого В.В.) начальником міліції Волині, приблизно в 2005 році його призначають начальником ВДАІ м. Луцька, з цієї посади в 2010 році йде на пенсію, на пенсії пробував працювати в міськраді. Після трьох місяців роботи звільнився, в 2012 році поновився в МВС, призначений на заступника школи міліціі у Сокиричах.

В 2014 роцівлітку переводиться на посаду начальника відділу МРЕВ УДАІ, з січня 2015 призначений заступником начальника УДАІ по ДПС, з листопада на нинішній посаді, в роботу не вникає, нормативно-правовою базою не володіє, в Гаразджі будує будинок. Крім того, постійно переміщається по місту автомобілем-двійником Ауді А6 (на фото) сірого кольору на номерах київської реєстрації. За оперативною інформацією причетний до незаконної реєстрації транспортних засобів в 2015 році. І це інформація по одному з таких претендентів на керівну посаду в новій поліції».

У своїх поясненнях для видання «Четверта влада» Віскунов назвав власником «Ауді» свого друга: «До мене приїжджає мій товариш, це офіційна машина. Він періодично приїжджає, він киянин. У нього тут робота, коли йому треба, то він катається. Відповідно, дає мені її і я на ній їжджу». Хоча за нашою інформацією, цей «друг» позичає автомобіль Віскунову щонайменше вже третій місяць.

Фото 1

Також Віскунов у грудні 2015-го заявляв, що будинок у селі Гаразджа йому передав «друг», щоб компенсувати борг. За даними «Четвертої влади», у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік Юрій Віскунов зазначив, що це майно йому обійшлося у понад 655 тисяч гривень. Однак, посадовець каже, що помилився:

«Це неправильно. В декларації вказана сума оцінки. Це моя помилка була, про це я вже написав пояснення в податкову. На той час він мені обійшовся у 25 тисяч доларів, це при курсі по 8 гривень. Це офіційно. Це був договір іпотеки. У свій час я продав квартиру в Кривому Розі і позичив кошти другові, він не зміг повернути гроші вчасно і сказав: «Я тобі гроші не хочу віддавати. У мене є будинок, який внесений в іпотеку, по закінченню терміну, ти можеш його офіційно переоформляти». І далі вже він переоформлявся».

Будинок Віскунова 1 Будинок Віскунова 2

Журналісти публікували фото будинку Віскунова 1 грудня. Ми ж вирішили перевірити, на якому етапі його будівництво сьогодні. Станом на 7 лютого Віскунов вклав не малі кошти у будинок, порівняно із груднем. Йдеться про капіталовкладення у паркан, фасад, елементи декору тощо на суму не меша 100 000 доларів. Звідки у виконувача обов’язків начальника регіонального центру такі кошти? Напевне, «друзі позичили».

Будинок Віскунова3

Будинок Віскунова5

Про ще один «подвиг» Юрія Віскунова розповідає активіст «Самооборони Волині» Сергій Рижков. 21 серпня 2015 року групу швидкого реагування самооборонівців, що патрулює місто вночі, викликали активісти «Автомайдану України», бо їх побратима на вулиці Івана Франка збив автомобіль «Шкода Октавіа» (АС 3824 АО).

Бійці ГШР прослідкували за автомобілем до будівлі ЦНАП на вулиці Лесі Українки. Там водій і пасажир припаркували «Шкоду» і вибігли з неї. Через 5 хвилин вони повернулися і попросили самооборонівців викликати «старшого». На місце приїхав Рижков, якому пасажир автомобіля (Юрій Віскунов) заявив, що працює заступником начальника ДАІ. Потім він відкрутив номери із машини та пішов з місця події.

Тому сьогодні волинські активісти та демобілзовані бійці не розуміють, чому Юрій Віскунов претендує на посаду начальника регіонального сервісного центру МВС. Адже вже в ДАІ він встиг «напрацювати» на недешевий автомобіль та збудувати елітний маєток.