Волинь: затвердили бюджет області на наступний рік

Волинська обласна рада затвердила бюджет області на 2016 рік – «за» запропонований проект бюджету проголосували 56 обранців громади.

Це відбулося 10 лютого під час сесії облради.

На початку розгляду питання слово взяв депутат від «Самопомочі» Михайло Імберовський.

«Бюджет поточного року є бюджетом споживання, а не бюджетом розвитку», – розпочав він.

За його словами, члени фракції уважно проаналізували бюджет і помітили, що на розвиток Волині спрямують на 86 мільйонів гривень менше, ніж торік. У підсумку у бюджету не затверджені суми на ряд конкретних програм, серед яких розвиток агропромисловий комплекс та туризм. Тож на затвердження коштів витратять ще декілька місяців.

Однак Імберовський зазначив, що факція проголосує за бюджет, та одразу після цього необхідно буде переглянути ряд питань. Проте депутати зазначили, що такі заяви порушують регламент, а голова Волиньради зазначив, що це виключно політичний аспект питання. У депутатів виникло чимало питань до бюджету, тож дискусія затягалася: – чи вистачило коштів на фортифікаційні споруди і оборонні програми, де брати вільні залишки на охорону здоров’я тощо.

Зокрема, голова бюджетної комісії Людмила Кирда попросила виділити 1 мільйон 360 тисяч гривень для завершення проекту з будівництва водолікувального комплексу. Проте очільник Волинської ОДА Володимир Гунчик заявив, що ці кошти не можуть бути виділені, бо немає програми, під яку можуть бути виділені гроші. Також Гунчик запропонував оголосити 2016-тий рік роком співфінансування з районних бюджетів.

Депутат Олександр Зінчук бюджет назвав «латаним», тож недивно, якщо щось десь недофінансують. Не обійшлося також без пропозицій, наприклад виділити ту ж таки субвенцію Грем’ячевській сільській раді за рахунок «перекидання» коштів, передбачених на професійно-технічну освіту. Тож у підсумку за бюджет проголосували 56 депутатів.