У Волиньраді розкритикували програму допомоги атошникам

Депутати Волиньради відправили на доопрацювання Регіональну програми підтримки демобілізованих учасників АТО – депутати визнали, що програма надто «абстрактна» та непродумана і багато в чому не враховує інтереси самих учасників АТО.

Проект рішення про затвердження програми розглядали 10 лютого під час сесії облради.

Презентувала програму директор департаменту соцзахисту населення Оксана Гобод «Програму готували 4 профільні департаменти», ‒ розповіла директор департаменту соцзахисту населення Волиньради Оксана Гобод та додала, що її ще будуть доповнювати.

«Якщо питання реабілітації та мед забезпечення висвітлено, то питання будівництва житла зовсім не висвітлене», ‒ зазначив депутат Святослав Кравчук. Його здивувало, що в програмі надто мало «цифр», адже формують бюджет. А без сум важко буде передбачити, як забезпечувати бійців житлом.

Анатолій Вітів взагалі назвав програму популізмом – мовляв на «листівки та білборди» виділяють 180 тисяч гривень, а на ці кошти, можливо, доцільніше купити протези чи щось загальніше. Тож він запропонував повернути програму на доопрацювання.

«Ми, проголосувавши за нього на комісії, зробили помилку», ‒ додав Сергій Сівак. Програму, за його словами, було б доцільніше розробляти разом із представниками спілок учасників АТО. Депутати навели ще ряд недоліків – забагато коштів на ремонти відділень, де лежатимуть одиниці. Тож, необхідно сконцентрувати кошти на життєво необхідному.

Нагадав він і про неактуальність згаданої суми на білборди. Депутат В’ячеслав Рубльов зазначив, що найліпше потреби знають самі атошники, тож слово надали В’ячеславу Савчуку. Учасник АТО зазначив, що програму розробили без їхньої участі, тож недостатньо точно врахували інтереси бійців.

«Розділи програми та її зміст нічим не відрізняються від минулих років», ‒ сказав Савчук та пригадав, що війна йде вже третій рік і потреби змінюються. Окрім того, у програмі недостатньо чітко прописане питання забезпечення житлом родин загиблих та інвалідів.

Савчук підкреслив, що незрозумілою є сума для обстежень та МРТ, оскільки бійці і так мають отримувати їх безплатно. Абсолютно невирішене і земельне питання ‒ бійці приносили заяви ще влітку, а вони і досі не зареєстровані. Дехто з бійців, хто написав заяви, знову пішов воювати.

Тож депутати вирішили відправити програму на доопрацювання. На її обговорення запросять представників бійців АТО, щоб взяти їхні побажання та пропозиції до уваги.