Опублікували відео суперечки Палиці з активістами у Волиньраді

Громадська активістка Юлія Ютовець опублікувала відео словесної перепалки за участі голови облради Ігоря Палиці, депутатів та громадських активістів.

Нагадаємо, 10 лютого Волинська облрада без громадського обговорення делегувала у конкурсні комісії Нацполіції Олександра Тиводара та Сергія Кудрявцева.

Активісти «Самооборони Волині» та «Народного контролю» прийшли на сесію вимагати перегляду рішення .

«Зрада в обласній раді відбулася просто зараз. Що відбулося? Обласна рада затверджує двох представників від громадськості в склад комісії, яка зараз буде відбирати нових поліцейських», ‒ каже самооборонівець Сергій Чуріков.

За його словами, обидва кандидати, яких підтримали депутати, є «партійними солдатами», які «служитимуть партіям».

«Мають бути представники громадськості, а не політичних партій, які будуть виконувати накази», ‒ підсумував Чуріков.

Пізніше до суперечки долучився голова Волинської облради Ігор Палиця. Активісти апелювали до того, що процедура вибору кандидатів від громадськості відбулася без її участі. Також вони розповіли, що обговорення кандидатів на комісії відбулося незрозумілим чином. Це підтвердив і депутат обласної ради Костянтин Зінкевич, який був членом комісії з обговорення кандидатів.

За його словами, йому зателефонували сьогодні о 9:20 та повідомили, що засідання ‒ на 9:30. Він мав зауваги щодо одного з кандидатів, проте за рішення проголосувала більшість членів комісії, не взявши їх до уваги.

Активісти вважали такий підхід неправильним, тож просили переглянути рішення. В іншому разі вони зазначили, що можливе навіть блокування роботи обласної ради. Вони наголошували на тому, що до комісії мають увійти представники, які користуються довірою громадськості, адже комісія діятиме на постійній основі. Тому не можна допустити, щоб на роботу у правоохоронні органи знову могли «проскочити» недостойні люди. Через це і до осіб, які прийматимуть на роботу нових поліцейських, треба поставитися надзвичайно ретельно.

Тож після близько 20-ти хвилинної розмови після початку сесії 49 депутатів проголосували за те, щоб перенести вирішення питання про членів комісії на наступну сесію облради. До цього часу протягом 14-ти днів громадські організації мають подати кандидатури. кож проголосували за відміну сьогоднішнього рішення щодо включення до комісії Кудрявцева і Тиводара.