Луцьк: активістка розповіла про «муки» з отриманням паспорта

Активістка громадської організації «Волинський прес-клуб» Богдана Стельмах розповіла про те, як отримувала закордонний паспорт.

Про це вона написала у спільноті «Наш Луцьк» у Facebook.

Учора, 9 лютого, жінка прийшла у Центр надання адміністративних послуг у Луцьку, щоб подати документи для отримання закордонного паспорта.

«У ЦНАПі не записують на електронну чергу – лише жива, сказали прийти до відкриття. Приймають тільки 40 осіб/день. Тобто треба кинути роботу або навчання і простирчати півдня або день. Або прийти в 6-ій ранку, щоб бути в числі перших. У ЦНАПі кажуть, що міграційна тільки орендує в них приміщення і вони цю чергу не контролюють», – йдеться у дописі.

За словами Стельмах, у міграційній службі її відправилиу ЦНАП, мовляв, там – електронна черга.

«Заперечую – не вірять», – обурюється лучанка.

Сьогодні, 10 лютого, жінці все ж вдалося подати документи.

«Оскільки сьогодні ЦНАП почав роботу о 8-ій (через день – о 9-ій), прокинулися ми рано-порано й близько 7:45 уже були під будівлею. На фото – реальна жива черга за талончиками. Треба віддати належне людям: коли відкрили приміщення – не штовхалися, чемненько зайшли одне за одним, біля стійки адміністратора отримали вже надруковані талончики. Наш був 27. І правда – їх на день видають лише 40. Цифра була озвучена після того, як через 5 хв. були розібрані всі наявні, а до адміністраторів підійшов якийсь чоловік, котрий не стояв у черзі», – розповідає вона.

Як стверджує Стельмах, після отримання талончика, на якому не вказано час прийому, усі охочі отримати документ пішли  у 16-й кабінет на 2-му поверсі. Там їм дали реквізити на сплату коштів за виготовлення паспорта і держмито.

«Знову ж – ЖОДНОГО НАТЯКУ НА ЧАС прийому документів», – нарікає Богдана.

«Сплатити можна відразу на першому поверсі у касі ПриватБанку. Але – тільки його карткою, тож у кого інша – треба або мати «живі» гроші, або шукати «свій» банкомат. Ми пішли шукати.
Повернулися за годину (орієнтовно собі підрахували, скільки часу буде підходити наша черга). На табло 16-го кабінету висвічувався 15-й номер», – пише у повідомленні.

Активістка прочекала у живій черзі ще годину. Мовляв, це тільки тому, що приймали людей дві працівниці, що вдвічі скорочує чергу, а також тому, що двоє людей з черги десь пішли і не встигли повернутися.

«Загалом на здачу документів на придбання закордонного паспорта ми витратили 3 години (не враховуючи ще години, щоб зібратися і добратися)» – підсумувала Стельмах.

12705460_1218303074846863_2809405111316759799_n