Волинь: просять не ліквідовувати дільничні лікарні

У Старовижівському районі жителі місцевих сіл протестують проти закриття дільничних лікарень, які у зв’язку з реорганізацією мають трансформуватись в амбулаторії.

Так, Смідинська, Кримнинська та Сереховичівська дільничні лікарні працюватимуть в новому режимі, ‒ йдеться в сюжеті Громадського.Волинь.

Жителі трьох сіл зібрались на акцію протесту біля Старовижівської районної адміністрації у понеділок, 8 лютого.

Декілька десятків обурених селян вимагали не закривати лікарні. Кажуть, що Старовижівська центральна районна лікарня знаходиться за 23 кілометри від їхніх сіл. У разі, якщо їхні дільничні лікарні не працюватимуть, їм доведеться долати великий шлях, аби отримати медичну допомогу. Також скаржаться, що села обслуговує лише одна «швидка».

Серед місцевих жителів багато пенсіонерів та людей похилого віку, які часто хворіють та потребують лікування. Вони не зможуть часто їздити до Старої Вижівки на лікування.

У свою чергу, заступник головного лікаря Старовижівської ЦРЛ Майя Олексюк зазначає, що реорганізація дільничних лікарень відбулась ще у 2011 році.

«Пройшла вона наказом з реорганізації і юридично вони припинили існування дільничних лікарень. Щоб далі функціонували ці лікарні, потрібно, щоб там був головний лікар та лікуючий лікар. Також там має бути медичне обладнання. І те, що відбувається реорганізація всіх лікарень, то ці лікарні вже юридично не існують. Ми навіть звіти по них не можемо здати», – сказала Олексюк.

Проте селяни вважають, що за допомогою реорганізації Старовижівська ЦРЛ намагається «перетягнути ковдру на себе».

«Вони не зменшують лежачі місця в районі, щоб збільшити лежачі місця в лікарнях. Я думаю, що потрібно зменшувати лежачі місця в районній лікарні, а збільшити в дільничних», – зазначив депутат Кримненської сільської ради Богдан Біцюра.

Люди кажуть, що продовжуватимуть боротьбу за лікарні. У разі закриття, будуть протестувати за перекривати дороги.