Мало часу, ‒ журналістка про атестацію поліцейських на Волині

Журналістка Марія Доманська, яка входить до атестаційної комісії, розповіла про перебіг атестації поліцейських на Волині.

8 лютого розпочали свою роботу 6 атестаційних комісій на Волині. Днями працюватиме і центральна комісія. До їх складу ввійшли представники громадськості, медіа, адвокати, а також люди із середовища колишніх міліціонерів. Один із одіозних – Сергій Шелепін, голова ради ветеранів ОВС Волинської області. Очолював луцьку міліцію, ‒ пише Громадське радіо.

Кожна комісія має 15 хвилин співбесіди з працівником поліції. Однак, як зазначає волинська журналістка Марія Доманська, це дуже мало.

«У нас є один член комісії, який нас постійно підганяє. Це трохи напружує в роботі, тому що все-таки за 15 хвилин пізнати людину, чи вона бреше тобі, чи ні, перечитати навіть її досьє треба кілька хвилин, щоб зрозуміти її кар’єрний ріст, показники по тестах. Тобто, замало часу», ‒ ділиться своїми враженнями від старту роботи комісії Марія.

Вона розповідає, що всі, хто приходив до них на співбесіду, нервувалися. Особливо, коли питали про хабарі.

«Більшість були не готові до запитання про хабарі. Я їх постійно задаю. Зрозуміло, що мало хто чесно відповів. Лише фактично кілька людей сказало, що їм пропонували хабарі за вирішення певних питань. Але вони не зізналися, що такі хабарі вони брали», ‒ пояснює вона і зазначає, що один чоловік зізнався у «схемі хабарництва» і це підкорило комісію. Він залишився на посаді.

«Він сказав, що був змушений збирати данину зі своїх підопічних, так би мовити. І він цим підкорив частину членів комісії. В нас якраз з приводу нього розділилася думка, тому що одна половина членів комісії вирішила, що його потрібно відправити на поліграф, інша половина вирішила, що він відповідає своїй зайнятій посаді. І, на жаль, було вирішальне рішення за головою комісії і він сказав, що він відповідає займаній посаді. І це обурило нас», ‒ каже Доманська.

Із цим рішенням Марія та ще два члени атестаційної комісії не погоджуються. «Ми будемо писати свою додаткову думку з приводу цього, тому що особа займає не останню посаду в органах внутрішніх справ, і ми вважаємо, що підлягає ретельнішій перевірці», ‒ стверджує вона.

Також вона переконує, що приходить багато людей, які є не публічними і про яких інформації дуже мало.

«Також велика проблема, що на сайті Департаменту нацполіції у Волинській області абсолютно не описаний весь кадровий склад, хто всі ці люди. Навіть у списку, який нам подають, написано тільки, чи вони з Департаменту нацполіції Волинської області, чи з райвідділів або міськвідділів. Але ми не знаємо посади. Єдина можливість запам’ятати, коли ми оглядаємо їхні досьє», ‒ каже журналістка.

Вже за перший день роботи атестаційні комісії всього на поліграф відправили близько 10 осіб. Були випадки і звільнень працівників поліції.

Однак амбіції щодо частих звільнень працівників поліції розвіює голова атестаційної комісії поліції Києва, член експертної ради при УМВС Анастасія Леухіна.

«На початку я була впевнена, що ми набагато більший відсоток відсіємо. Кінцевих даних немає. Ну тобто я думала так. В нас відсів був 40%. Я думаю, що він буде менший на виході. І мені здається, що є одна з причин, тому що коли ти говориш загальними фразами про те, що вся міліція погана і її треба чистити і так далі, то це одне, а коли ти бачиш конкретних людей, то це зовсім інше. І ти за цей процес отримуєш зовсім іншу точку зору на те, що відбувається. І на системні проблеми, і на кадрові», ‒ рекомендує на це звертати увагу областям Анастасія.

До слова, у місті Києві, Київській області свою роботу атестаційні комісії поліції вже завершили. Тривають такі процеси наразі у Хмельницькому.