У Луцьку патрульні розповіли дітям про свою роботу

У Волинській обласній бібліотеці для дітей луцькі патрульні поліцейські розповіли дітям про особливості своєї роботи та про відповідальність за порушення закону.

Зустріч відбулася 9 лютого, поліцейські зустрілися з школярами та студентами військового ліцею.

Зустріч відбулася у рамках проекту «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи національної поліції» і покликана підвищити обізнаність громадян з роботою поліції. З дітьми спілкувалися патрульні 2-ї роти Анна Видринська та Роман Герасимчук і патрульні 4-ї роти Олена Цейко та Сергій Бадалян.

Спочатку для дітей провели конкурс – їм задавали запитання про нову патрульну поліцію. Діти, які правильно відповідали на питання, отримували з рук патрульних тематичні магніти.

«До 14 років можете їздити тільки по велосипедних доріжках чи тротуарах», ‒ звернув увагу Бадалян. Якщо ж школярі порушать це правило, то відповідати доведеться батькам. Також він наголосив, що рух по дорозі є небезпечним. У темну пору доби навіть пішоходи, які рухаються узбіччями, мають себе убезпечувати світловідбивачами.

Діти цікавилися, чи можна у такому випадку користуватися ліхтариком. Патрульні пояснили, що ліхтариком можна мигати, але так, щоб не сліпити водіїв. Патрульний рекомендував завжди одягати шолом та не одягати одягу, який може зачепитися за частину велосипеда.

Поліцейські розповіли і про небезпеку порушення Правил дорожнього руху та покарання, яке може очікувати на порушника.

У гостей зустрічі виникло до патрульних безліч питань: скільком можна кататися на велосипеді; який штраф за перехід дороги в неправильному місці; чи є порушенням, якщо з тротуару різко перейти на зебру, не поглянувши вбік тощо.

Патрульні пояснили, що це є порушенням, і можна отримати штраф. Наголосили, що завжди необхідно звертати увагу на рух транспортних засобів, оскільки питання, перш за все, у власній безпеці та безпеці оточуючих.

Дітей цікавило навіть, у яких випадках не можна телефонувати у поліцію. Патрульні пояснили, що не можна жартувати чи повідомляти про правопорушення, яких не існує. У таких випадках «жартівник» буде відповідати за такі дії.

Питання до патрульних виникали не лише у дітей, а й у дорослих – тут мова йшла про справедливість зарплат та необхідність реформ. Поліцейські запевнили, що реагують на порушення навіть тоді, коли знаходяться не на службі. За їхніми словами, з намаганням дати хабар стикалися на практиці дуже мало поліцейських.

«У мене був такий випадок. Я одразу попередив про кримінальну відповідальність згідно зі статтею 369 Кримінального Кодексу України», ‒ зазначив Герасимчук. Після цього у порушника зникає бажання вчиняти правопорушення. За їхніми словами, часто їх намагаються «перелаштувати» погрозами та знайомствами.

Розповіли поліцейські і про так зване поліцейське піклування – доставку додому дітей, чи людей у стані алкогольного сп’яніння, які проте не порушували порядку та закону. «Проявляли поліцейське піклування, навіть підіймали на 5-6 поверх», ‒ додали патрульні та зазначили, що в Луцьку трапляється більше добрих людей.

Наприкінці діти попросили продемонструвати спецзасоби. Поліцейські показали наручники та спеціальний балончик «Терен». «Першочергово хочемо змінити ставлення до поліції. Щоб нас не боялися діти, щоб люди не боялися просто підійти та запитати щось чи поспілкуватися», ‒ підсумувала Анна Видринська.

Діти отримали від бібліотеки подарунки та сфотографувалися з патрульними.