Луцьк: військовий виграв справу у прикордонного загону

Майор Держприкордонслужби Віктор Тхір виграв суд проти Луцького прикордонного загону щодо визнання бездіяльності керівництва — майже рік чоловік за власні кошти орендував житло, хоча цю вартість згідно контракту мала компенсувати військова частина. На черзі — розгляд справи про відшкодування коштів, витрачених ним протягом 2015 року за оренду квартири.

Справу розглядали у Волинському окружному адміністративному суді.

За словами військовослужбовця, через “невдоволення” військовослужбовця перевели на службу в Одеську область.

Улітку 2015 року Тхір написав рапорт із проханням дозволити йому навчатися у ВУЗі. Проте вже у грудні, коли чоловік написав рапорт на відпустку, після службового розслідування виявилося, що дозволу на навчання йому так і не дали. Тож найпевніше, що Тхір судитиметься ще й у цій справі.

Зі слів військовослужбовця, у нього немає жодних обмежень щодо навчання у ВУЗі, тому керівництво мало б дати відповідний дозвіл.

Окрім того, з початку 201 5року військовослужбовцю перестали повертати кошти за оренду житла — таким чином, він втратив 22 тисячі гривень. У контракті, укладеному між військовослужбовцем та прикордонним загоном з передбачено, крім іншого, що ДПС України зобов’язується відповідно до законодавства забезпечити належні умови для проходження військової служби громадянином України. Серед умов – належне матеріальне забезпечення під час проходження військової служби, надання житлового приміщення або виплату грошової компенсації за оренду ним житлового приміщення. Протягом року чоловік оплачував власні кошти за оренду житла, а поки 2 листопада 2015 року його не виселили з квартири.

Після цього майор почав писати рапорти до начальства — перший з проханням компенсувати вже оплачені кошти та інший з проханням продовжити оренду чи знайти нове житло. Проте відповідей знову не було і Тхір звернувся до суду. Щоправда, 26 грудня прийшла відповідь про те, що жило нібито шукають. Весь цей час військовослужбовець змушений був жити у кабінеті.

Тож його перевели на аналогічну посаду заступника начальника відділу по роботі з іноземцями та адміністративними провадженнями у місто Ізмаїл Одеської області. Зробили це без згоди чоловіка і уточнення, чи може переїхати його родина. У Віктора Тхора є 7-ми місячна дитина, якій протипоказані переїзди. Із січня 2016 року військовослужбовець вже служить в Одеській області.

Водночас, Тхір каже, що у його колег по службі не було подібних проблем.

Військовослужбовець припускає, що зміна місця служби пов’язана із його рапортами та зверненнями до керівництва.

Тож Волинський окружний адміністративний суд частково задовольнив позов військовослужбовця – визнав протиправною бездіяльність командування військової частини № 9971 Луцького прикордонного загону Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України. У позові Тхір просив також зобов’язати командування орендувати йому житло. Проте оскільки військовослужбовця перевели служить в інший загін, це неможливо.