Луцьк чекає ще одна «хвиля» грипу

За минулий тиждень з 1 по 7 лютого у Луцьку на ГРВІ захворіли 3578 людей, з них – 2125 дорослі. Серед хворих 40% дітей та 60% дорослих. Також за період захворювання від ускладнень (пневмонії) померло з людини. Наприкінці лютого можлива ще одна хвиля захворюваності на грип.

Про це 9 лютого під час оперативної наради повідомив начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук.

За його словами, епідеміологічний поріг не перевищено – відсоток хворих порівняно з минулим, зменшився на 15%, тож це стало підставою для того, щоб зупинити карантин. Серед хворих діти становлять 40% , дорослі 60%. За період зростання кількості хворих померло три людини, одна з яких від каліфорнійського грипу, по інших ще немає результатів дослідження.

Також повідомили, що зафіксовано 79 випадків пневмоній Він також повідомив, що вчора в ОДА відбулася нарада за участі керівників міста, області та відомств охорони здоров’я. Там повідомили, що з кінця жовтня в області захворіло 106 тисяч людей -1 0% населення.

Якимчук розповів, що наприкінці лютого може бути ще один підйом захворюваності, проте вже іншого штаму – АN3 Швейцарія, який має легший перебіг. З обласного бюджету містам і районам нададуть допомогу для подолання епідемії – для центрів первинної санітарної допомоги, міської лікарні та пологового будинку. Кошти витратять для лікування важких випадків, профілактики медпрацівників, закупівлі масок, пального для автомобілів.