Волинські лісівники хочуть купити дорогі позашляховики

Для патрулювання волинських лісів планують придбати позашляховики Renault Duster.

Чи насправді існує потреба в дороговартісних автомобілях закордонного виробництва та за якою ціною і на яких умовах їх купуватимуть, з’ясовувало Інформаційне агентство Волинські Новини.

Як стало відомо, 27 січня у Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася спільна нарада.

Раніше у січні під час однієї з оперативних нарад в облдержадміністрації виконувач обов’язків керівника ВОУЛМГ Олександр Кватирко повідомляв про те, що цьогоріч згідно із розпорядженням голови Державного агентства лісових ресурсів України Олександра Ковальчука планують укомплектувати патрульними автомобілями Renault Duster рейдові бригади працівників державної лісової охорони. Йшлося також про оснащення переносними радіостанціями та засобами самооборони.

До слова, вартість Renault Duster, залежно від комплектації, може становити від 360 до 500 тисяч гривень. Для порівняння, ціна позашляховика «Нива» (ВАЗ 21214) російського виробництва – 260 тисяч, тож дехто ставить під сумнів необхідність купівлі Renault Duster, припускаючи можливість корупційних дій (через широкий діапазон градації цін на французький позашляховик).

Журналісти опитали декількох очільників держлісгоспів щодо того, чи йшлося під час наради 27 січня про придбання позашляховика та умови його подальшого використання.

Так, директор Маневицького ДЛГ Володимир Радіон запевнив, що під час наради 27 січня про придбання позашляховика «не було мови». Йшлося, мовляв, про суто виробничі питання. Не зміг пригадати про обговорення купівлі позашляховика і директор Камінь-Каширського ДЛГ Вячеслав Кузьмич. Втім, визнав, що раніше про купівлю автівки для мобільних бригад лісової охорони таки говорили.

Директор Любешівського ДЛМГ Віталій Котеленець розповів, що не був присутній на цій нараді, але підтвердив необхідність придбання автомобіля для лісової охорони. З його слів, у лісгоспі – катастрофічна ситуація з автомобілями, адже раніше техніку купували переважно для лісозаготівельних робіт та перевезення. Окрім цього, два автомобілі в лісівників забрали для військових цілей. Отже, новий автомобіль вкрай необхідний для рейдових груп, покращення мобільності, охорони від лісокрадів та браконьєрства. Вартість позашляховика, залежно від комплектації, з його слів, сягає 450 тисяч гривень.

Своєю чергою, директор Любомльського ЛГ Сергій Боярчук зауважив, що питання придбання позашляховика нині актуальне, – аби лісова охорона мала відповідні автомобілі та могла у будь-який час доїхати в будь-яку точку лісових господарств. З його слів, вартість автівки поки невідома, адже ціни визначає ринок. Планується, що автомобіль базуватиметься безпосередньо у Любомльському лісгоспі. Купуватимуть автомобіль, з його слів, через тендер, адже таким чином здійснюють усі закупівлі для лісгоспів (навіть коли йдеться про цвяхи).

Директор Ратнівського ДЛМГ Микола Мельник розповів, що про придбання позашляховика все ж говорили. Втім, самовільно придбати автомобіль не можуть – необхідне погодження Держлісагентства. Базуватимуться автомобілі в держлісгоспах, їх використовуватимуть інженери, рейдові бригади тощо. Оскільки техніка застаріла, існує потреба не в одному новому автомобілі. Директор ДЛМГ зауважив, що купувати планують не у збиток собі, тобто, не за позичені кошти (це є однією з умов придбання). З його слів, один з нещодавно придбаних нових автомобілів використовують для охорони районів, де наявний бурштин. Він зауважив, що європейці використовують автомобілі навіть у 3-4 рази дорожчі.

Цікаво, що у Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відмовилися надати усний коментар щодо майбутнього придбання позашляховиків.