Ковель: на лікарню залізничників дадуть 3,6 мільйона

 

З обласного бюдлжету пропонується виділити 1,8 мільйона гривень на виконання захищених видатків Вузлової лікарні станції Ковель ДТГО «Львівська залізниця».

Стільки ж коштів виділяє й Ковельський міський бюджет, – повідомили у прес-службі Волинської облради.

“Цих грошей вистачить для фінансування установи на один квартал”, — повідомив директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк на нараді, де аналізували проект бюджету керівництво ради та ОДА, голови депутатських фракцій та постійних комісій. Никитюк пропонує визначитися з подальшою долею лікарні, а потім приймати наступні рішення щодо її фінансування.

Нагадаємо, цей відомчий медичний заклад до 2015 року фінансувався з державного бюджету, а після змін в законодавстві вишукувати кошти на захищені статті його потреб доводиться місцевим бюджетам. Обласна казна в минулому році була змушена виділити 9 мільйонів гривень, а Ковельський міський бюджет – ще два мільйони.

Позиції депутатів стосовно майбутнього лікарні суттєво різняться.

Бачення виконавчої влади — незмінне: на базі лікарні може бути філіал Ковельської міської поліклініки та обласний хоспіс на 50 ліжок.

Депутат Святослав Кравчук пропонує взагалі передати заклад місту, а обласній громаді використовувати приміщення, на які є соціальне замовлення, на умовах оренди.

Голова фракції “Свобода” в обласній раді Анатолій Вітів наполягав на тому, щоб зробити на базі залізничної лікарні філію обласної лікарні, бо це дозволить зберегти колектив та майновий комплекс. Він традиційно переймається ймовірністю втрати громадою майна, яке, до слова, їй ще не належить, оскільки не було акту прийому-передачі.

Голова обласної ради Ігор Палиця застерігає колег від явно популістських рішень щодо залізничної лікарні. “Вона не може бути лікарнею”, — категорично заявляє Палиця, мотивуючи свою позицію тим, що цей медичний заклад не має змоги надавати якісні послуги, а окрім того, в Ковелі та районі нема потріб на розширення лікарняних ліжок.

“Ви хочете побудувати в Україні комунізм?” – запитує Палиця у Вітіва.

“Одна із можливостей працевлаштування, це – повернення до медичних кабінетів у школах. Якби був медичний кабінет, були б лікарі, які могли б зранку могли перевірити температуру школярів в класах. Ми б не мали такої ситуації, яку маємо по грипу та інших вірусних захворюваннях”, – резюмував Палиця.

Голова обласної ради аналізує ситуацію, називаючи цифри: для утримання закладу в нинішньому стані, потрібно 14-15 мільйонів гривень, для утримання хоспісу – 12 мільйонів. Створення ж нових робочих місць для лікарів, на яких чекає вивільнення, потрібно від 4-5 мільйонів гривень.

Голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Олександр Зінчук каже, що детально вивчав питання. З його слів, до уваги варто взяти те, що майновий комплекс знаходиться на земельній ділянці площею 4 га в цетрі Ковеля. Цей нюанс, на його думку, заслуговує на депутатську увагу при прийнятті остаточних рішень.

Він також нагадав, що на базі лікарні є ортопедичний цех, який можна було б використовувати. “Не варто забувати й про те, що колектив лікарні частково заробляє кошти на медичних страховках залізничників. Ці доходи становлять 2 мільйони гривень”, – міркує Зінчук.

Він висловив і своє бачення стосовно ідеї хоспісу. “В області сьогодні потрібно 100 хоспісних ліжок. Наразі є тільки 25. Тому відділення в Ковелі, яке можна використати під 50 хоспісних ліжок, суттєво поправить ситуацію”, – каже голова профільної комісії облради.

Валентина Касарда пропонувала відмовитися від рішення обласної ради про надання згоди на те, щоб цілісний майновий комплекс залізчної лікарні забрати в обласну комунальну власність.

У підсумку дискусії голова обласної ради Ігор Палиця запропонував депутатам допоки залишити фінансування лікарні, яке пропонується в проекті обласного бюджету.