Григоренка вигнали з «Батьківщини»

Очільника Луцької міської організації партії «Батьківщина» Сергія Григоренка виключили з лав партії за дії (висловлювання), що завдають шкоди авторитету партії.

Відповідне рішення ухвалила Президія Політичної ради «Батьківщина», ‒ повідомляють у прес-службі партії.

«Згідно з рішенням і пунктами 3.10, 3.11 Статуту партії, Григоренко Сергій Анатолійович після виключення з партії автоматично припиняє членство в усіх статутних органах партії, до складу яких його було обрано, та звільняється з усіх займаних посад, на які він обирався (призначався) рішенням статутних органів», ‒ йдеться в повідомленні.

«Партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» вкотре заявляє про неприпустимість будь-яких проявів розпалювання міжнаціональної ворожнечі та антисемітизму в Україні», – йдеться в рішенні президії політради партії.

Нагадаємо, Сергій Григоренко під час засідання виконкому порівняв роботу луцьких барів із колишніми шинками. Мовляв, «у Луцьку є чимало закладів, де вночі продають алкоголь ‒ так званих «розливайок», що виконують роль «новітніх жидів» ‒ власників шинків, які в минулому споювали українців». Пізніше він вибачився за свою фразу. «Мій вислів, можливо, був сприйнятий, як образа представників єврейської громади, яка внесла великий внесок у розвиток Української держави, волинської землі. Тому прошу вибачення, якщо я когось образив, або мої слова були сприйняті як некоректні. Вважаю, що в подальшому, як державний службовець, маю утримуватися від подібних  висловів і заяв», –  сказав заступник міського голови Сергій Григоренко.

Проте депутат Луцької міської ради Ігор Поліщук написав заяву в СБУ: «Щойно я подав заяву в управління СБУ у Волинській області та ГУ Національної поліції у Волинській області з приводу антисемітських заяв Григоренка, які він дозволив собі висловити на офіційному засіданні органу місцевого самоврядування. Вважаю, що в його діях є склад злочину, що передбачений ч. 1 ст. 161 КК України, а саме – розпалювання національної ворожнечі та приниження національної честі та гідності».

Волинь-743x1024