На Волині відомі лісівники незаконно полюють, – ЗМІ

У Ківерцівському районі відомі волинські лісівники влаштували несанкціоноване полювання.

Про це інформуює Інформаційне агентство «Волинські Новини».

На території Звірівського лісництва, що розташоване в Ківерцівському районі, сьогодні, 7 лютого, відбувається незаконне полювання, до якого причетні відомі «одіозні» лісівники області. Як стало відомо Інформаційному агентству Волинські Новини з власних джерел, йдеться про керівників лісового господарства Волині.

Зі слів ківерцівських поліцейських, за станом на 13 годину про цей факт до чергової частини жодної не заяви не надходило.

У коментарі для ІА Волинські Новини дільничний інспектор Ківерцівського РВ Олександр Переходько повідомив, що на місце інциденту виїхали правоохоронці.

Заступник начальника відділу мисливського господарства Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Люшук теж повідомив, що не має інформації про факт полювання. Однак надходила інформація про те, що неподалік урочища Омеляник, яке знаходиться у безпосередній близькості до Звірівського ЛГ, було чутно постріли.

Окрім цього, Інформаційному агентству Волинські Новини відомі факти полювання на Чортовому болоті, теж керівників лісового господарства Волині, де було вбито 17 кіз і 3 лосів, які занесені до Червоної книги України.

Окремої уваги варта інформація про незаконне полювання восени 2015 року на Любомльщині, до якого причетні екс-керівник Любомльського райвідділу МВС Олександр Соколюк та єгер Любомльського району Віталій Ярощук. Тоді було вбито чотирьох самців кози. Як стало відомо ІА Волинські Новини з власних джерел, ситуацію фактично «зам’яли», мовляв, справа на «кримінал» не тягне, оскільки збитків завдано не було. Як повідомили у «Народному контролі» в Любомля, убиті тварини були визнані хворими та непридатними до вживання згідно з аналізами у ветлікарні. Окрім цього, була проведена балістична експертиза, яка підтвердила, що кулі, вилучені з убитих кіз, не були випущені зі зброї, вилученої у вищезгаданих осіб.

Натомістьу коментарі ІА Волинські Новини завідувач сектору ВОУЛМГ Руслан Люшук підтвердив, що Любольська районна організація «Українське товариство мисливців та рибалок» подала колективне звернення з приводу позбавлення права полювання Олександа Соколюка та Віталія Ярощука.

Та, на жаль, зі слів головного мисливця області, це не в компетенції ВОУЛМГ, відповідне рішення може прийняти лише суд. До якого, додамо, максимальними зусиллями окремих осіб так і не дійшло.