На віце-мера Луцька «накапали» в СБУ і звинуватили в антисемітизмі

Депутат Луцької міської ради Ігор Поліщук написав заяву в СБУ на заступника міського голови Луцька Сергія Григоренка.

Про це депутат написав у Facebook.

“Щойно я подав заяву в управління СБУ у Волинській області та ГУ Національної поліції у Волинській області з приводу антисемітських заяв Григоренка, які він дозволив собі висловити на офіційному засіданні органу місцевого самоврядування. Вважаю, що в його діях є склад злочину, що передбачений ч. 1 ст. 161 КК України, а саме – розпалювання національної ворожнечі та приниження національної честі та гідності”, – пише політик.

“Це є неприпустимим для будь-якого міста, тим більше для Луцька, який позиціонує себе європейським містом. На жаль, заяви таких чиновників як Григоренко ганьблять наше місто, міську раду, і, до речі, міського голову, який взяв Григоренка на роботу. До речі, відомого модельера Джона Гальяно у 2011 році за антисемітські вислови, які він сказав в одному з паризьких кафе, негайно звільнили з посади креативного директора дому високої моди Christian Dior”, – додав Поліщук.

Нагадаємо, 3 лютого Григоренко сказав: “У Луцьку є чимало закладів, де вночі продають алкоголь ‒ так званих «розливайок», що виконують роль «новітніх жидів» ‒ власників шинків, які в минулому споювали українців”.

Наступного дня він вибачився за свої слова і пояснив: “Учора, 3 лютого, на засіданні виконавчого комітету міської ради під час обговорення проблеми  вуличної торгівлі у місті Луцьку, а також незаконного продажу алкоголю мною була вжита фраза про шинкарів 19-го століття в Україні в історичному значенні. У тому значенні, що вживається у творах Тараса Шевченка стосовно несумлінних підприємців, які торгують алкоголем, споюють людей. Це було вжито у  переносному значенні, без жодного наміру образити представників єврейського народу”.