Луцькі тролейбусники помирилися з мерією

Страйковий комітет Луцького підприємства електротранспорту та міська влада 5 лютого підписали угоду про примирення.

Про це повідомили в мерії.

На Луцькому підприємстві електротранспорту відбулося засідання примирної комісії з вирішення колективного трудового спору, яка складається з представників адміністрації підприємства, представників страйкового комітету. У її роботі взяв участь заступник міського голови Сергій Григоренко.

Він розповів, що у грудні Національною службою посередництва та примирення було зареєстровані певні вимоги працівників до міської ради щодо вжиття заходів з покращення роботи цього підприємства. Протягом двох місяців тривав непростий діалог, підприємство було під загрозою страйку, але вдалося досягти порозуміння. Мерія з розумінням віднеслися до проблем працівників підприємства, адже там працює 450 осіб. Це стратегічне підриємство для міста, крім того, воно виконує важливу соціальну функцію – перевозить пільгові категорії населення.

Тож сьогодні досягли порозуміння, сторони підписали мирову угоду і домовилися про те, що заборгованість із заробітної плати перед службою перевезень буде погашена до 1 березня поточного року. З цього ж числа також буде підвищено рівень тарифних ставок водіїв тролейбусів, що спонукатиме до росту зарплати на підприємстві загалом до 18, 90 грн за год. роботи, замість 12,90. Це передбачено у галузевій угоді.

Крім того, водії зверталися з вимогою підвищити рівень їхньої кваліфікації. Тож є домовленість з Луцьким автозаводом з травня місяця проводити навчання. Ще одна з вимог колективу: своєчасна виплата заробітної плати. Міська рада взяла на себе зобовязання докласти максимум зусиль, щоб це відбувалося постійно. Проте у протоколі зазначено, що у повному обсязі це можна буде зробити тоді, коли держава врегулює питання відшкодування за пільгові перевезення.

“Сподіваємося, що це стане новою віхою у діяльності Луцького підприємства електротранспорту”, – сказав Сергій Григоренко.

Крім того, міська рада вживає комплекс інших заходів для виходу підприємства із кризи. Це підвищення тарифу до 2 грн, поступова заміна маршрутних автобусів на тролейбуси. Зокрема, влітку цього року планується заміна автобусів на тролейбуси за маршрутами 17 та 17а. Це також звернення до Європейського банку реконструкції і розвитку про отримання кредиту на придбання 30-ти нових тролейбусів і оновлення контактної мережі.