Луцьк: активісти і влада оголосили війну псевдоволонтерам

У Луцьку влада, правоохоронці та представники волонтерських організацій мають намір унормувати процедуру публічного збору коштів, аби ускладнити життя всіляким шахраям.

Про це йшлося 5 лютого під час круглого столу у луцькому «Центрі надання адміністративних послуг».

Перший заступник луцького мера Тарас Яковлев зазначив, що цю зустріч ініціювали саме волонтери. «Мусимо визнати, що окрім чесних і порядних волонтерів, гроші збирають і різні шахраї», – зазначив він.

Власне, ініціатором зустрічі став активіст Сергій Абрам, який прославився у Луцьку полюванням на псевдоволонтерів.

Отож, майже дві години владці та активісти узгоджували основні принципи боротьби із псевдоволонтерів. Власне, вони домовилися розробити нормативний акт, який регулюватиме публічний збір коштів на території Луцька. Вірогідно, буде запроваджено навіть спеціальний дозвіл.

Наразі ж у Луцькій міськраді за результатами розмови підготують проект цього положення. Затим його узгодять із волонтерами та винесуть на публічне обговорення в рамках «регуляторки».

Після цього міська влада затвердить узгоджений проект.

Зацікавилися цією ідеєю і в інших районах. Депутат Ківерцівської райради, представник Волинського комітету гуманітарного забезпечення війська Анатолій Пушкін підкреслив, що у Ківерцях також готові прийняти аналогічне рішення.