У Луцькій міськраді заговорили про «новітніх жидів»

У Луцьку є чимало закладів, де вночі продають алкоголь ‒ так званих «розливайок», що виконують роль «новітніх жидів» ‒ власників шинків, які в минулому споювали українців.

Про це заявив заступник міського голови Сергій Григоренко під час засідання виконкому Луцької міськради у середу, 3 лютого.

Зокрема йдеться про магазин «Десятка» на вулиці Гулака-Артемовського, 15б, де поліція і «Самооборона Волині» не раз фіксували продаж алкоголю вночі.

Начальник поліції Луцька Ігор Муковоз вважає, що не варто давати дозвіл багатьом магазинам працювати вночі, бо вони точно в цей час продають не «шоколадки і морозиво».

Під час засідання виконкому виникла суперечка між Ігорем Муковозом та начальником управління розвитку підприємництва та реклами Олександром Козлюком через павільйон «Бруклін» на проспекті Президента Грушевського, 1а. Муковоз вважає, що у «Брукліні» варто встановити режим роботи до 23:00, бо цей заклад повністю залежить від сусіднього клубу «Версаль». Натомість Козлюк наполягає, що власник «Брукліна» ‒ порядний підприємець. У підсумку цьому закладу так і не продовжили режим роботи.

Представник патрульної поліції нагадала про ще один проблемний заклад ‒ «Колізей» («Шайба») на Відродження, 55. Йдеться про постійні бійки, п’яних людей в громадських місцях тощо. За пропозицією Ігоря Муковоза режим роботи продовжили не до 5:00, а до 3:00.

Також дискутували про режим роботи бару «Стара підкова». Член виконкому Михайло Щур відзначив, що немає логіки встановлювати цілодобовий режим роботи. З ним погодився і депутат міськради Павло Данильчук. Це, мовляв, «гадюшник», який не є тематичним закладом, до того ж розташований в історичній частині міста.

Патрульний поліцейський Андрій Варшавський заявив, що особисто виїжджав на припинення масових бійок та порушення громадського спокою біля «Старої підкови» наприкінці грудня. Натомість керівник закладу Ольга Сидорчук каже, що вони встановили додаткові камери, освітлення та провели роботу із колективом з 19 людей. За її словами, незабаром заклад планують переробити під ресторан.

Міський голова Микола Романюк наполягає, що в Старому місті варто було би зробити якийсь тематичний заклад на історичну тематику, бо рано чи пізно просте «заробляння грошей» закінчиться.

Нагадаємо, з 29 грудня «Стара підкова» не працювала після того, як виконком не продовжив режим роботи закладу. У підсумку закладу виконком 3 лютого продовжив режим роботи до 3 години ночі.