Міністр Абромавічус подав у відставку через «паралізування реформ»

Міністр економічного розвитку і торгівлі подав у відставку через блокування його реформ.

Про це повідомляє Дзеркало тижня.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус оголосив про рішення подати у відставку через наростаючі спроби представників влади блокувати реформи, які проводить його команда.

«Сьогодні я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра. Причина – різка активізація блокування скільки-небудь системних і важливих реформ в нашій країні», – сказав Абромавічус на прес-конференції в Києві в середу, 3 лютого.

«Це вже не просто відсутність підтримки чи політичної волі. Це – активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра і його сім’ї до нав’язування під наростаючим тиском сумнівних особистостей в мою команду і на ключові посади в держпідприємствах», – пояснив він.

Абромавічус, зокрема, звинуватив близького до президента народного депутата Ігоря Кононенко з партії «Блок Петра Порошенко» у блокуванні роботи міністерства.

«У мене і моєї команди немає бажання бути ширмою для відвертої корупції, підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче в стилі старої влади встановити контроль над державними грошима. Ці люди мають імена, і одне з цих імен я озвучу, – це Ігор Кононенко. Будучи представником політичної сили, яка висунула мене на посаду міністра, в останній місяць він зробив дуже багато, щоб блокувати мою роботу і роботу міністерства», – сказав посадовець.

За інформацією джерел Дзеркала тижня, за задумом Адміністрації Президента, при намічених перестановках у Кабміні, Абромавічусу повинні були дати посаду віце-прем’єра з євроінтеграції. На посаді міністра економіки його повинен був замінити Віталій Ковальчук, поєднавши її з посадою першого віце-прем’єра.