Волинь: із вчителів «деруть» гроші за медогляд

Напередодні чергового медогляду в одній із загальноосвітніх шкіл Рожищенського району працівників поставили до відома: тепер вони змушені платити за медогляд, зокрема за лабораторне обстеження в санстанції, з власної кишені.

Сума ‒ 51 гривня, ‒ пише Район.Рожище.

Ще рік тому ці витрати були покладені на районний бюджет. Сьогодні ж вчителі повинні здати гроші медпрацівнику школи, а та уже оплатить лабораторне обстеження в СЕС у відділенні «Ощадбанку».

Як повідомили у Рожищенському районному лабораторному відділенні Луцького міськміжрайонного відділення ДУ «Волинський обласний лабораторний центр» головного управління Держсанепідслужби України у Волинській області, справді лабораторне обстеження у них лише платне. Надавати безплатно свої послуги, згідно з діючим законодавством, вони не мають права.

«У нас укладений договір з Рожищенською районною лікарнею, що бактеріологічне лабораторне обстеження будемо проводити ми, оскільки лікарня не має для цього спеціального обладнання, — зазначив головний лікар Микола Демидюк. — Раніше нашу роботу оплачувало районне управління освіти. Нам байдуже, хто оплачуватиме ці послуги — районна лікарня, чи відділ освіти, чи люди особисто. Ми просто не маємо права надавати послуги безплатно».

Як повідомили у Рожищенському районному відділі освіти, наразі на оплату лабораторних обстежень для педагогів коштів у бюджеті не передбачено.

«На бактеріологічні обстеження коштів немає, бо вони не передбачені в бюджеті. Раніше їх ми оплачували з субвенції, які отримували з Державного бюджету, але тепер з цих субвенцій взяти ці кошти ми не можемо, бо їх ледь вистачає, щоб заплатити за опалення та електроенергію», — повідомив Василь Масюк, заступник начальника Рожищенського районного відділу освіти.