Луцькі депутати просять в Кабміну гроші за пільгові перевезення

Депутати Луцької міськради просять в Кабміну забезпечити для автоперевізників компенсацію за пільговиків.

Про це йдеться у їхньому зверненні, яке підтримали під час сесії міськради у вівторок, 2 лютого.

Публікуємо текст звернення:

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Луцької міської ради до Голови Верховної Ради України

Гройсмана В.Б. та Кабінету Міністрів України щодо відшкодування витрат на пільгові перевезення окремих категорій громадян

Законом України від 28 грудня 2014 року №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» встановлено, що вилучення пільгового проїзду окремих категорій громадян набувають чинності з 01 червня 2015 року, крім норм по забезпеченню пільговим проїздом інвалідів І та ІІ групи, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, учнів із малозабезпечених сімей та осіб, які їх супроводжують, осіб, що супроводжують інваліда І групи, учасників бойових дій.

Пунктом 16 Прикінцевих положень передбачено Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону та забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Разом з тим, на сьогоднішній день чинними являються Постанови КМУ від 17.05.1993р. №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та від 16.08.1994р. №555 «Про поширення чинності постанови КМУ від 17.05.1993р. №354», що суперечить Закону. Постановою КМУ від 27.12.2001 №1758 передбачено Міністерству фінансів під час уточнення показників державного бюджету на кожен рік передбачати витрати, пов’язані з безплатним проїздом пенсіонерів за віком.

При цьому, Законом України «Про державний бюджет України на 2016 рік» не передбачено коштів на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, в тому числі і пенсіонерів за віком.

Враховуючи те, що обсяг перевезень пільгових категорій громадян у місті Луцьку підприємством електротранспорту становив у 2015 році — 20 255,1 тис. пасажирів на рік, органи місцевого самоврядування не зможуть забезпечити компенсацію перевізникам за пільгові перевезення.

Проблемним залишається питання реалізації права громадян на пільговий проїзд у автомобільному транспорті, оскільки відшкодування витрат на перевезення автоперевізникам не проводиться.

Подальше збереження системи пільг у її нинішній формі є економічно недоцільним.

Існування пільг на проїзд перешкоджає розвитку громадського транспорту і призводить до його занепаду.

Таким чином, не приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до Законів України веде до зупинки роботи транспортних підприємств та не забезпечення потреб населення у міських перевезеннях.

У зв’язку з цим просимо до кінця першого кварталу передбачити у державному бюджеті України усі необхідні кошти для відшкодування за пільгові перевезення або привести у відповідність всі нормативно-правові акти, які встановлюють пільги на проїзд до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-VIII.