Луцькі чиновники вимагають у переселенки документи з «ДНР»

Переселенка з Донецької області, яка нині живе у Луцьку, скаржиться на проблеми з отриманням документів.

Про це повідомляє Громадське радіо.

Анна Кречкіна виїхала з Горлівки Донецької області 28 червня 2014 року. Зараз жінка з двома синами проживає в Луцьку. На непідконтрольній території залишилися батьки. Анна розповідає, що виникають проблеми з отриманням документів, а, зокрема, з отриманням паспорта її 16-річному синові. Мовляв, в Державній міграційній службі вимагають документи з непідконтрольної території.

 «Я відчуваю, що в мене є всі необхідні документи. Ще й чудово, що з жовтня держреєстри всі відкриті. Тобто мені здається, що проблем бути не може. Паспорт в мене є. Паспорт громадянки України. Зараз змінили через зміну прізвища. Але чомусь якісь проблеми виникають», – каже вона.

Жінка розповіла, що коли у зв’язку зі шлюбом змінювала паспорт, то довелося брати документи з непідконтрольної території.

«Попросили мою маму йти у паспортний стіл і брати заяву, яку я писала на отримання паспорта в 16 років для того, щоб довести, що я його там брала. Я кажу, що от паспорт. В ньому написано місце, де його отримали. Що ще? Це має бути додаткове підтвердження. Вам буде потрібно привезти трьох свідків, які засвідчать вашу особу», — пригадує Анна розмову з працівниками Державної міграційної служби Анна.

Для того, аби переконатися, що жінка на момент народження сина була прописана на території України, у Анни, за її словами, попросили виписку з будинкової книги.

«Якщо нема тої прописки в старому паспорті (той старий паспорт ніби вже там спалили), то, будь ласка, принесіть прописку — ту виписку хай вам зроблять, що ви були з батьками прописані на території України на момент народження сина. Прописку на момент народження десь з будинкової книги. Тобто мені знову до того паспортного столу маму посилати? Я сказала, що ні. Я цього не зроблю. Я не пущу її туди», — розповідає жінка.

Натомість в Державній міграційний службі повідомили, що для того, аби отримати, паспорт, таки не потрібні документи з непідконтрольної території. Лише довідка про статус переселенки, а також паспорт, який засвідчує громадянство матері та свідоцтво про народження сина.

«Єдине, що потрібно для внутрішньо переміщених осіб — це довідка від Департаменту соцполітики про присвоєння статусу внутрішньо переміщеної особи. Наскільки я знаю, ми нормально співпрацюємо і проблеми отримати цю довідку також немає», — пояснює заступниця начальника Луцького міського відділу Державної міграційної служби Світлана Потапчук.

І навіть якщо втрачене свідоцтво про народження, його теж не складно відновити:

«Тільки свідоцтво про народження. І навіть, якщо воно втрачене, то я зараз із РАЦСами спілкуюся, то в нашомуРАЦСі проблеми немає. Відправляла людей і отримували свідоцтва. Повторно. Донецьк. Луганськ. Ніяких питань немає», — резюмує жінка.

В Департаменті соцполітики Луцької міської ради теж переконують, що для того, аби отримати паспорт, не потрібні документи з окупованої Горлівки. Окрім того, зазначають, що будь-які документи, навіть відповіді на запити з територій так званих «ДНР» і «ЛНР» не надходять, тобто ніяка документація не ведеться.

anna_krechkina

переселенка з Донецької області Анна Кречкіна