Луцьк: стали відомі суми поборів у дитсадку

Надбанням громадськості у Луцьку стали цифри, які у дитсадках збирають із батьків.

Про це пише Район. Луцьк.

Побори у дитсадках – це тема, що, напевне, хвилює всіх батьків, діти яких відвідують дошкільні навчальні заклади, проте вголос про неофіційні гроші мало хто бажає говорити.

Молода мама Владислава Ковальчук, яка щодня приводить свою дитину у дитсадок №25, погодилася розповісти про наболіле, а саме про те, на що їй доводиться витрачати кошти задля комфорту свого малюка у цьому ДНЗ.

«За січень ми заплатили за харчування 187 гривень. На садочок ми здаємо 20 гривень, на групу теж 20 гривень, 30 гривень один гурток, 30 гривень другий гурток. Загальна сума, яку я сьогодні підрахувала, становить 405 гривень», – зазначила співрозмовниця.

За словами Владислави, гуртки можна відвідувати, ніби й за бажанням, проте особливого вибору немає, адже якщо всі діти ходять, свою відділяти не хочеться.

«Окрім того, якщо немає чашок, батьки купують чашки. Якщо немає тарілок – батьки купують тарілки», – додала Владислава Ковальчук.

Претензій за побори практично неможливо висловити, адже здати гроші на наступну потребу – це, як виявляється, не вимагання, а лише прохання, на думку працівників садочка.

«Нам не ставлять умови. Вихователька говорить: ви ж розумієте, що садочку не виділяють кошти, але це ж ваші дітки, вони ж тут вчаться і треба нові столи. І батьки «впрягаються». Кожна сім’я платить за стільчик і кожна пара батьків за стіл. Ми купували столи, стільчики, ми купували коври, ми купували пилосос. Коли у мене перша дитина пішла в садочок і переходила з групи в групу, ми все зробили від гвіздка», – каже жінка.

Як зазначила Владислава Ковальчук, на початку року батькам дається список, що потрібно купити.

«Це гривень 400, не менше, це окрім загальної плати. Плюс свята, це взагалі окрема тема», – розповіла Владислава Ковальчук.

Наразі у групі, де перебуває дитина Владислави, збирають кошти на нові штори, а це 200 гривень з кожного. Зазначимо, що у групі навчається 18 діток. Загалом штори обійдуться у 3 тисячі 600 гривень.