Волинь: переселенці не йдуть у центр зайнятості через загрозу мобілізації, — директор

У Рожищенському районному центрі зайнятості розповіли про ситуацію з переселенцями.

Про це повідомляє Район. Рожище.

На апаратній нараді в голови РДА директор Рожищенського районного центру зайнятості Лариса Вишневська прозвітувала про ситуацію з працевлаштуванням у районі внутрішньо переміщених осіб.

Так, у 2015 році до районного центру зайнятості за послугами звернулося 18 внутрішньо переміщених осіб, з них за сприяння служби зайнятості 8 працевлаштували, в тому числі шляхом виплати одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 3 проходили професійну підготовку та 2 брали участь у тимчасових роботах. Усі внутрішньо переміщені особи отримали профорієнтаційні та профконсультаційні послуги.

Показник працевлаштування по району становить 44%, він вищий від середньообласного.

На сьогодні в районному центрі зайнятості зареєстровано всього 2 безробітних громадян з числа внутрішньо переміщених.

Як зауважила Вишневська, переселенці не хочуть ставати на облік з двох причин: по-перше, бояться мобілізації і що їх знову відправлять туди, звідки вони переїхали, по-друге, їх не влаштовує середньостатистична зарплата по району, розмір якої становить лише 1,5 тисячі гривень.

Адже, як зауважив на нараді начальник Управління соціального захисту населення РДА Ярослав Фандич, загальна сума адресної щомісячної допомоги на сім’ю може сягати 2 400 гривень. І для цього не потрібно працювати.

Як зазначила директор РЦЗ, роботодавці, які укладають трудові договори з переселенцями, отримують державні дотації – 50% зарплати робітника працедавцю відшкодовується. Термін відшкодування не перевищує 1,5 місяця з моменту нарахування зарплатні.