Фотодень з ветеринаром Анною Оксенюк

Волинське Агентство Розслідувань продовжує рубрику «Фотодень». Сьогодні наша героїня – 26-річна ветеринар Анна Оксенюк.

Жінка лікує тварин лише рік, але не зважаючи на такий короткий термін роботи, дуже любить своїх пацієнтів.

Як  працює ветеринар у Луцьку покаже фотограф ВАРу Павло Березюк.

ЧИТАТИ ПОПЕРЕДНЮ СТАТТЮ: ФОТОДЕНЬ З КІНОЛОГОМ: ЛАСОЩІ, ІГРИ ТА «ЛОБОВА АТАКА»

Анна живе за Луцьком, тож домовляємося зустрітися на зупинці біля ЦУМу о 9:30. По дорозі до ветеринарного кабінету «Вірний друг», де працює жінка, заходимо по солодощі до чаю. Кабінет знаходиться на вулиці Степана Бандери, 19. Лікар відкриває клініку о 9:50 та готується до робочого дня.

Слідом за Анною у кабінет зайшов перший клієнт – жінка принесла на стерилізацію двох бездомних кішок Маську і Пушу. До слова, вона стерилізує бездомних тварин за власний кошт уже не вперше.

Анна дістає інструменти зі стерилізатора, робить коту премедикацію (підготовку до загального знеболення, – ред.), через 30 хвилин коле анестезію та оперує пацієнта. Стерилізація триває близько 20 хвилин, по її завершенні на тварину одягають післяопераційний бандаж для того, аби кішка не пошкодила шви.

Ту ж саму процедуру Анна проводить з іншим котом.

Згодом у веткабінет заходить учасник організації «Цивільний корпус «Азов» Дмитро з хаскі Зазою. У собаки – підозра на харчове отруєння. Ветеринар оглянула пса, взяла аналізи та вколола ліки.

Ближче до обіду прийшла власниця веткабінету Ірина Шелест, щоб допомогти Анні.

36

У цей час молоде подружжя принесло кота породи «Британська короткошерста» Тішу. Зі слів власників, у тварини – проблеми з сечовим міхуром. Лікарі оглянули чотирилапого, взяли аналіз сечі, зробили УЗД та поставили попередній діагноз – цистит. Ветеринари призначили лікування та дали рекомендації, як доглядати за хворим.

У перерві між візитами клієнтів Анна обідає. Медик розповідає, що стати ветлікарем її надихнув приклад батька, який теж працював у цій професії. Удома, в селі Копачівка Рожищенського району, у жінки – чимале господарство: троє собак, стільки ж котів, кролики, кози та поросята.

68

На завершення робочого дня у кабінет на профілактичний огляд чоловік привів 14-річну кокера-спаніеля Лору. Через поважний вік собаки страждає багатьма хворобами. Ірина та Анна оглянули вуха пса, обрізали Лорі кігті, зробили УЗД сечового міхура, послухали серцебиття. Під час огляду спанієля власниця собаки дзвонила кілька разів чоловіку та цікавилася перебігом обстеження. За словами власника Лори, вона є членом їхньої сім’ї.

О 18:00 Анна переодягається та їде додому.

71