Стало відомо, скільки воїнів загинуло в зоні АТО

Президент України озвучив цифри загиблих на сході українських військових. За даними Петра Порошенка, у зоні АТО полягли 2269 воїнів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із них 21 юнак віком до 18 років.

650 хлопців, яким було від 18 до 25 років.

Президент додав, що більшість цих парубків пішли добровольцями в перші дні війни.

Наразі статус учасника бойових дій отримала 121 тисяча військових.

10 тисяч нагороджені орденами та медалями.

Глава держави наголосив, що посилення української армії тепер завжди буде в пріоритеті призидента. “Сильна держава неможлива без сильної армії. Ми дуже добре засвоїли цей урок, і я тут, щоб дати вам, нашим дітям та онукам, чітку гарантію: армія завжди буде першим пріоритетом українського президента, більше жодних пацифістських ілюзій”, – сказав він.

Нагадаємо, що ситуація в зоні проведення АТО продовжує загострюватися, не зважаючи на пропозиції представника Росії в Трьохсторонній контактній групі на переговорах в Мінську Бориса Гризлова про повне припинення вогню. Щодня в штабі АТО повідомляють про десятки обстрілів, які терористи ведуть по позиціях військових. Так, 28 січня бойовики 71 раз відкривали вогонь по позиціях українських військових, 27 січня – 40 разів, 26 січня – 66 разів, 25 січня – 44 рази, 24 січня – 29 разів. Вони застосовують 82-мм та 120-мм міномети, танки, гранатомети, зенітні установки та озброєння БМП. Особливо зухвалим актом став навмисний обстріл 16 січня автомобіля Спеціальної Моніторингової Місії (СММ) ОБСЄ.

МЗС України у своїй заяві поклало всю відповідальність за ситуацію на Донбасі на Росії, яка ретельно керує діями бойовиків.