«Мінські угоди треба терміново скасовувати», – Гриценко у Луцьку

Лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко вважає неприпустимим виконання Мінських угод та внесення до Конституції змін, передбачених цими угодами. Шлях до перемоги лежить через реформи та зміцнення обороноздатності країни, – упевнений політик.

Про це лідер «Громадянської позиції» розповів 28 січня під час прес-конференції у Луцьку.

Гриценко переконаний, що ворожа держава не має права диктувати, за якою Конституцією  мають жити українці.

«Ми вважаємо, що це виключне право українського народу в особі українського парламенту – вносити чи не вносити зміни до Конституції», – підкреслив Гриценко. Політик підкреслив, що надання особливого статусу Донбасу вигідне лише Путіну.

Недопустимою є й повна та безумовна амністія для бойовиків, які вбивали українських солдат. У Мінських угодах також прописана можливість проведення виборів за присутності російських солдат та бойовиків. Цього аж ніяк не можна допустити, переконує Гриценко, бо таким чином будуть легалізовані ті, хто розвалював Україну та вбивав її мирних мешканців.

«Якщо виконати мінські угоди, йдеться фактично по утворення двох повноцінних республік на Донбасі. І останнє: у Мінських угодах немає жодного слова про Крим», – підкреслив Гриценко. Він нагадав, що за майже рік від підписання мінських угод, не виконано принципових пунктів: не припинено вогню, не відведено артилерію, не відбувся також повний обмін полоненими. Тож документ був «мертвим» із самого початку.

Політик наголосив, що необхідно припини переговори у існуючому форматі. На думку Гриценка переговори необхідно проводити за участі США, а також Великої Британії як учасника Будапештського меморандуму, а також України і Росії.

Гриценко переконаний, що для того, щоб вийти переможцями необхідно дійсно проводити реформи, а на фронті боротьби з корупцією дійсно боротися.

«Отоді ніякий Путін нам не буде загрозою і ми вистоїмо», – додав політик.

Тож він вважає, що недоцільно далі перебувати на високих посадах людям, які себе дискредитували.

«Якщо пем’єр-міністр за два роки окрім балачок не провів жодної з обіцяних 62 реформ, то про що говорити», – вваж є Гриценко. Тому необхідно відмовитися від «переділу», а  вирішувати питання, які накопичилися за багато років. Політик додає, що майбутнє – за технократичним урядом, сформованим не за партійними квотами. Якщо нинішній уряд не збереться, до влади мають прийти нові люди.

Тож Гриценко вважає повністю можливим варіант із достроковими виборами через ряд причин – недієздатність коаліції, неефективність призначеного коаліцією  уряду та його корумпованість тощо.

Політик також помічає деяку ворожість між Президентом та прем’єр-міністром. Тож уряд має очолити людина, яка швидко зможе призначити гідних людей на ключові напрямки та на власному прикладі покаже морально-етичні стандарти.

«Я далекий від думки, бо це не можливо з політичних міркувань, я можу взятися і зробити це», – додав Гриценко. Він упевнений, що гідних кандидатур в Україні достатньо.

Ситуацію змінювати треба терміново, оскільки роботу ведуть неефективно. Скажімо, досі не затвердили державного оборонного замовлення, через що простоюють підприємства оборонпрому, і відповідно не ремонтують та не випускають техніку.

«Ми втратили в цьому році на фоні війни мінімум два з половиною місяці через безтолковість уряду», – підсумував Гриценко.

Політик  уже дав у прокуратурі свідчення щодо 11 вищих посадових осіб, яких мають притягнути до  відповідальності. Далі, за словами політика – справа прокуратури.

Водночас Гриценко відмітив позитивні речі  у розвитку армії – отримання рядовими солдатами бойового досвіду. Проте такий досвід отримують у надскладних умовах. На цьому, за словами Гриценка, переваги завершені, адже зараз не затверджена Державна програма розвитку Збройних сил та Державна програма розвитку озброєнь та військової техніки.

Без цих документів армія не може дійсно розвиватися, бо немає чіткого плану розвитку та відповідальності за його виконання..

Гриценко вважає, що для зміцнення обороноздатності необхідно повністю відмовитися від призову та створити контрактну армію. Необхідна також ефективна програма територіальної оборони за принципом, скажімо, Швеції. Підвищення зарплати , звісно необхідне, але потрібне також збалансоване її вирівнювання, щоб бійці, які повертаються з АТО, не відчували несправедливості.

«Апетити ворога не зменшуються, тому цю «балалайку» треба припинити…. Я вже говорив, і ще раз наполягаю, Мінські угоди мають бути денонсовані, тобто розірвані. Привід для цього дала Раша, яка не виконала жодних умов», – підсумував політик.