Луцькі патрульні звітуються за місяць роботи

Від 19 грудня, коли у Луцьку розпочала роботу патрульна поліція, полісмени опрацювали 3256 подій, з яких 44% ‒ події, призначені самими патрульними.

Про це повідомили 29 січня під час прес-конференції на тему «Перший місяць роботи патрульної поліції у м. Луцьку».

Зокрема, начальник Управління Патрульної поліції Антон Цюцюра повідомив, що на лінію 102 надійшло 3259 викликів. Найпоширенішими правопорушеннями є Порушення правил дорожнього руху, сімейні сварки, адміністративні правопорушення, ДТП та крадіжки.

«Ми бачимо досить високий відсоток самопризначення. Це означає, що патрульні помічають та реагують на правопорушення самостійно», ‒ зазначив Антон Цюцюра.

Він додав, що динаміка правопорушень змінювалася й у часі: більшість їх припала на другу декаду першого місяця роботи. Це пов’язано із великою кількістю свят, коли люди втрачали пильність. У зазначений період здійснили 378 крадіжок, 26 із яких – із автомобіля.

«Маємо тенденцію до зменшення крадіжок з авто», ‒ відзначив начальник патрульної поліції.

Цюцюра також додав, що присутність патрульних має превентивну функцію, тобто, попередження правопорушень.

Щодо Порушень правил дорожнього руху, найпоширеніша проблема ‒ порушення правил стоянки. На другому місці ‒ керування без необхідних документів, на третьому ‒ керування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Щодо ДТП, то до середини місяця їхня кількість знизилася, та в останні дні знову підвищилася через несприятливі погодні умови. Виїжджають патрульні і на виклики, пов’язані із сімейними сварками, проводять профілактичні бесіди.