Фотодень з кінологом: ласощі, ігри та «лобова атака»

Відсьогодні Волинське Агентство Розслідувань розпочинає нову рубрику “Фотодень”. У ній читачі зможуть “прожити” один день з життя представників різноманітних професій.

Собака – найкращий друг людини. У цьому пересвідчився фотограф ВАРу Павло Березюк, провівши один день з луцьким кінологом, членом Міжнародної кінологічної федерації  Олегом Мартиновичем.

Робочий день Олега зазвичай розпочинається о 8:00. Окрім вихованців, якими чоловік опікується, вдома у нього є дворняжка Джек, дві німецьких вівчарки та два коти.

Перший клієнт на сьогодні – власник ротвейлера Еміра з села Струмівка Луцького району. Кінолог проводить загальний курс дресирування. У цей день собаку навчать командам “Поруч”, “До мене” та “Сидіти”.

Кінолог використовує у роботі з тваринами заохочення у вигляді різних ласощів: ковбаси, корму, тощо. Щоб налагодити контакт з собакою, окрім дресирування, Олег грається з нею.

Під час занять з ротвейлером “сторонній учень” заважає навчанню.

10

За дресируванням пильно стежить сусідський кіт. Після годинного заняття з ротвейлером чоловік відводить собаку додому.

Далі у розкладі собаковода – німецька вівчарка Бест. З ним чоловік відпрацьовує елементи захисту.

Після цього Бест виконує “лобову атаку”. Олег працює, як фігурант – провокує собаку на агресію, кричить на неї та б’є її кийком. Вівчарка повинна не злякатися та затримати “порушника”. Для таких тренувань кінолог повинен мати сталеві нерви та бути професіоналом, адже реакцію тварини неможливо передбачити.

Після заняття задоволений пес віддає рукав інструктору та фотографується на згадку.

Наступний вихованець – німецька вівчарка Оскар “Резонанс”. Олег дресирує його в районі Чернишевського. Цей пес – старший і досвідченіший за попередніх, тому виконує складніші команди та навіть “циркові” елементи – ходить змійкою між ногами дресирувальника. Для зацікавлення собаки Олег викоростувує м’яч. Цього дня кінолог відпрацьовував з Оскаром команди “До мене”, “Поруч”, “Сидіти”, “Лежати”, “Апорт”.

До слова, усі команди чоловік говорить німецькою мовою. Як стверджує інструктор, так вони звучать коротше і собака швидше на них реагує.

У перерві між тренуваннями Олег повертається додому, щоб погодувати своїх собак.

Чоловік цікавиться дресируванням собак з дитинства, працює кінологом більше 20 років. Він має чимало нагород та кубків.

82

На завершення дня Олег зустрічається з пані Ольгою. Жінка – власниця собаки рідкісної породи “Бурбуль” Шанті.

Інструктор пояснює жінці, як правильно дресирувати собаку.

Після напруженого робочого дня Олег їде додому. Окрім дресирування чоловік консультує власників собак та бере участь у всеукраїнських та міжнародних виставках.

.