Поліція закликає лучан «не вестися» на телефонні афери

Патрульні закликають лучан бути обережними і не довіряти дані своїх карток аферистам.

Про це повідомили на сторінці Патрульної поліції Луцька у Facebook.

За словами поліцейських, вони часто отримують виклики від ошуканих лучан. Мовляв, до постраждалих дзвонять нібито представники банку, пропонують перерахувати кошти на їхні кредитні картки або розповідають про блокування карток.

«Таким чином, під приводом надання допомоги у перерахунку чи розблокуванні, дізнаються всі дані карток та отримують кошти громадян шахрайським способом. Здебільшого, це відбувається під час телефонної розмови, коли люди надають інформацію про зміст смс-повідомлень псевдопрацівникам банку», – йдеться у дописі.

Окрім того, патрульні розповіли про випадок, коли шахраї виманили гроші у постраждалої особисто. Так, до жінки подзвонили на стаціонарний номер та повідомили, що її син скоїв смертельну ДТП. Аферисти представились працівниками поліції і повідомили, що посприяють у непритягненні сина до кримінальної відповідальності, якщо жінка заплатить гроші. Жінка передала особисто в руки шахраям 8 тисяч гривень та 300 доларів.

Ще в одному випадку 2 тисячі гривень виманили в чоловіка під приводом звільнення його племінника від кримінальної відповідальності за скоєння аварії.

«На лінію 102 надходив виклик і про те, що шахраї заволоділи коштами в сумі 6 тисяч гривень, які перерахував потерпілий під приводом продажу йому карток на паливо однієї з АЗС. Щодо шахрайства в інтернеті, то тут найпоширенішими випадками є виманювання грошей через інтернет-магазини. Кілька повідомлень надійшло про те, що громадяни перераховували кошти за певний товар, який хотіли придбати, однак потім його так і не отримували. З шахраями зв’язку більше не було», – повідомляють правоохоронці.