МЗС закликає українців бути обережними через вірус Зіка

Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок в країни Латинської Америки через збільшення в регіоні кількості випадків зараження вірусом Зіка.

Про це пише ТСН.ua.

Особливу небезпеку вірус являє собою для вагітних жінок і жінок, які планують вагітність. Українцям, які перебувають в країнах регіону, слід чітко дотримуватися ряд профілактичних заходів: активно користуватися репелентами (наносити кожні три години на шкіру та одяг); носити закритий одяг; перебувати в приміщеннях, які обладнані протимоскітними сітками і кондиціонерами; уникати відвідування парків, лісів і озер.

Якщо ж з’явилися перші симптоми захворювання (лихоманка, головний біль, кон’юнктивіт тощо), то потрібно терміново звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Вірус Зіка передається комарами роду Aedes. Цей вірус є збудником захворювань мікроцефалії, вродженої аномалії головного мозку у новонароджених, також високий ризик інфікування іншими видами небезпечних захворювань (лихоманка денге і чикунгунья).