Військову прокуратуру запідозрили у фальшуванні документів

Дев’яте судове засідання у справі 22-х бійців 51-ї бригади, яким інкримінують відмову від несення обов’язків військової служби в бойовій обстановці за попередньою змовою групи осіб, продовжилося Володимирі-Волинському.

Про це інформує «Вголос».

До справи військова прокуратура намагалася долучити ще одного прокурора з Луцького військового гарнізону, але оскільки він не надав належно оформлених документів, то його суд до справи не приставив.

І військова прокуратура, і суддя відхилили клопотання адвоката Андрія Баришнікова, яке він подав на минулому судовому засіданні. Адвокат просив змінити кримінально-правову кваліфікацію з частини 3 статті 409 КК, яка передбачає кваліфікаційну ознаку «бойова обстановка», на частину 2 статті 409 КК, яка передбачає «інші підстави для кримінальної відповідальності». Мотив відмови: повернутися до розгляду цього клопотання після вивчення письмових доказів та допитів свідків.

Тож далі в суді продовжився розгляд оригіналів документів, копії яких раніше надавав військовий прокурор. Під час їхнього ретельного розгляду та огляду адвокати виявляли ознаки фальшування. Сумнів викликав документ, що підтверджує бойову обстановку з 14-го по 25-те липня 2014-го року на тереконах поблизу міста Свердловська, та окремі статті з бойового статуту Сухопутних військ. У підсумку документ, що підтверджує бойову обстановку, мають дослідити на предмет автентичності, а військовий прокурор на наступне судове засідання повинен надати належно оформлений бойовий статут.

Також у суді почали розглядати 11-й том справи, який стосується бійця Ігоря Дині. І низку документів, зокрема характеристику на нього, яку написав у запорізькій військовій частині майор Скляров, до справи не долучили. У цій характеристиці було зазначено, що Ігор Диня самовільно залишав військову частину, чого останній не робив.

У справі оголошено перерву, наступне судове засідання відбудеться 26 лютого об 11:00.