У Луцьку може з’явитися пам’ятник атошникам

У Волинській ОДА хочуть увіковічнити подвиг воїнів АТО в граніті.

Керівництво відомства підтримує ініціативу встановлення на теренах області пам’ятних знаків та меморіальних комплексів, – повідомили у прес-службі ОДА.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик звернувся із листом до луцького міського голови Миколи Романюка, в якому прохає останнього вивчити питання й у подальшому провести громадське обговорення.

«Оскільки рішення про спорудження (створення) пам’ятників (монументів) місцевого значення приймають місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування просимо розглянути дане питання. Враховуючи зазначене, вважаємо за доцільне після прийняття вищезгаданого рішення, питання встановлення пам’ятника (пам’ятного знака, стели) розглянути на засіданні архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Луцької міської ради із залученням представників органу культури та громадських організацій з метою визначення конкретного місця його розташування, а також обговорення усіх дозвільних питань», – зазначається у документі.

Окрім того, відповідні доручення від керівництва області отримають також і голови райдержадміністрацій. Звернувся голова облдержадміністрації з проханням розглянути можливість створення меморіальних комплексів та встановлення пам’ятних знаків, що засвідчують подвиг Героїв АТО у боротьбі за державність України, і до голів райрад та міських голів.

«Переконаний, що пам’ятники воїнам АТО, Героям сьогодення, повинні з’явитися не лише в обласному центрі Волині. Меморіальні комплекси слід облаштовувати також і в районах. Ми зобов’язані шанувати пам’ять тих, хто віддав життя за державу і за наш із вами спокій», – поділився міркуваннями Володимир Гунчик.