На Волині судили грузина, який переправляв біженців через кордон

На Волині судили громадянина Грузії, який сприяв у переправленні двох сирійських біженців через українсько-польський кордон.

Цей випадок стався ще в 2013 році, однак з того часу не вдавалося затримати та притягнути до відповідальності усіх зловмисників, які були до цього причетні, ‒ пише Під прицілом.

Так, двоє громадян Сирійської Арабської Республіки звернулися до грузина з проханням допомогти їм перетнути українсько-польський кордон. Той у свою чергу залучив до справи ще лучанина, жителя Нововолинська та вірменина.

Люди погодилися «працювати» за 5 000 євро та розробили план дій – біженців вони хотіли переправляти на гумовому човні через Буг, а в Польщі їх вже чекала людина, яка за 140 євро повинна була їх там супроводжувати.

Однак на кордоні біженців та їхніх спільників вже чекали працівники СБУ. Кількох організаторів вдалося затримати на місці, в той час як інші «накивали п’ятами». Грузина затримали поза межами нашої країни та екстрадували в Україну для того, аби він постав перед судом.

Вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області грузина визнано винним в незаконному переправленні осіб через кордон та призначено покарання ‒ 5 років позбавленні волі.

Втім, підсудний та прокурор подали апеляційні скарги, розгляд яких було призначено на сьогодні. Однак, за клопотанням захисника обвинуваченого судове слухання відклали.