У Володимирі та Рожищі карантину поки не буде

Карантин у Володимирі-Волинському та Рожищі поки що не планують запроваджувати.

Про це інформує БУГ.

Сьогодні, 26 січня, на оперативній нараді міського голови Володимира-Волинського звітували про епідеміологічне становище міста.

Головний лікар Територіального медоб’єднання Олександр Клачук запевнив, що лікарі слідкують за ситуацією із захворюваннями у місті. За його словами, на сьогодні це близько 11-12% хворих, що не є підставою для оголошення карантину.

Також начальник міського відділу освіти Дмитро Здіховський наголосив, що його управління вживає попереджувальних заходів та відміняє усі масові заходи як у школах, так і в садочках.

«Зараз у нас 12 відсотків захворіло, це в середньому по всіх школах. Найвищий цей показник у ЗОШ №2, там він дорівнює 13 відсоткам, а по садочках – 5. Для того аби закрити школи на карантин цей показник має становити 20-ть відсотків», – розповів Дмитро Здіховський.

Не зважаючи, на той факт, що у сусідньому Нововолинську вже оголошений карантин, мер Петро Саганюк зайняв вичікувальну позицію та стверджує, що ситуацію контролюють погодинно.

Варто зазначити, що показник по Володимир-Волинському районі за захворюваннями становить близько 9 відсотків.

Подібна ситуація і у Рожищі.

Як повідомляють у Рожищенській міській раді, станом на сьогодні до епідемпорогу залишилось ще 12,2%.

«Якщо у школах і садочках будуть відсутні 30% дітей, то буде прийматись рішення про запровадження карантину. Поки причин для цього немає», – пояснює лікар-епідеміолог Рожищенського районного лабораторного відділення Луцького міськміжрайонноговідділу ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» Валентина Окуневич.

Разом з тим минулого тижня Центром первинної медикосанітарної домомоги у Рожищі зареєстровано 193 випадки захворювання на ГРВІ, позаминулого було 110, а ще на тиждень раніше – 55.

Нагадаємо, що у луцьких школах карантин оголосили з з 25 по 31 січня, однак, ймовірно термін карантину може подовжитись в залежності від епідеміологічного стану.