У Любліні запрацював штаб литовсько-польсько-української бригади

25 січня у польському Любліні врочисто відкрили штаб об’єднаної литовсько-польсько-української бригади. На церемонію приїхали міністри оборони трьох країн. До штабу бригади увійшли офіцери з трьох країн в однаковій кількості. Нині бригадою керує польський офіцер, його заступник – українець, а начальник штабу – литовець. Потім на цих посадах відбуватиметься така сама пропорційна ротація. Бойового вишколу бригада набуде 2017-го року, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Робоча мова для них англійська, але за три роки офіцери мають навчитися говорити ще однією – спільною військовою, щоби разом планувати і проводити миротворчі операції в будь-якій точці світу за рішенням ООН та урядів трьох країн.

У Польщі взамодію двох натовських країн та України, яка перебуває під тиском російської агресії, сприймають як військову співпрацю на східному фланзі НАТО. Але про миротворчу місію ЛитПолУкрБриг на Донбасі поки що не йдеться.

“Бригада ще працює над розвитком. Буде в бойовій готовності у 2017 році, а я дуже сподіваюся, що ми відновимо територіторіальну цілістність у 2016”, – сказав міністр оборони України Степан Полторак.

“Ми також сподіваємося, що до цього моменту Україна відновить цілісність, але в перспективі не відкидаємо такої допомоги, звичайно, за згоди трьох країн. Бригада є символом і дуже чітким сигналом для всіх, хто хоче підірвати мир у Європі”, – каже Антоні Мацеревич, міністр оборони Польщі.

Нагадаємо, 4 лютого 2015 року Верховна Рада схвалила ратифікацію угоди щодо створення спільної українсько-польсько-литовської військової частини. Угоду про створення багатонаціональної польсько-литовсько-української бригади було підписано у Варшаві 19 вересня 2014 року. Документ підписали міністр оборони України, Польщі та Литви.