Показали, як на Волині узимку доглядають диких звірів

У лісах Звірівського мисливського господарства навіть узимку продовжують активно підгодовувати плямистих та благородних оленів, кабанів, зубрів та лосів.

Як все це відбувається журналістам показали в рамках прес-туру від обласного управління лісового та мисливського господарства у вівторок, 26 січня.

За словами головного мисливствознавця ДП «МГ «Звірівське» Олександра Перхалюка, загалом у них є до 1000 плямистих оленів та 14 зубрів, зокрема 2 маленьких зубренят. Також водяться плямисті олені та кабани, а ще приходять лосі й вовки.

Перхалюк каже, що нині ліцензія на відстріл оленя коштує 800 гривень, ще 1500 коштують послуги єгерів, а якщо вполювати оленя таки вдасться, мисливці повинні заплатити за м’ясо згідно із прейскурантом. А ще додаткову суму потрібно викласти, якщо в оленя є великі роги – своєрідний «трофейний» тариф.

Аналогічна ліцензія для кабана коштує 600 гривень. Для них також існує «трофейний» тариф, якщо ікла довші за 16 сантиметрів.

Аби підтримувати популяцію в кожному квадраті є годівниці, де для тварин розсипають силос, кукурудзу, кісточки від абрикосів, лозу, сіль, сіно та інші корми. Оскільки взимку в природі кормів не так багато, олені часто об’їдають верхівки молодих дерев й декоративні туї. Тому молодняк цінних порід дерев часто доводиться закривати особливим парканом.