Краще ми перевіримо, ніж потім щось відбудеться, – луцький поліцейський

Патрульні Луцька розповіли про перший місяць роботи у поліції.

Про це йдеться у програмі «Варто знати!» на ВОДТРК.

Рядова патрульної поліції Юлія Щолокова вирішила працювати у службі через цікавість.

«В Луцьку було більше 4 тисяч анкет і лише 160 відібраних зараз працюють у патрульній поліції. Це дійсно люди, які поставили собі за мету, які мали бажання працювати, які знали, на що вони йдуть і під час навчання, яке проходили в Сокиричах, вони вже розуміли свідомо, що це буде і небезпека, і навантаження, що, можливо, треба буде приділяти більше часу роботі, коли в тебе є навіть вільний час», – розповідає Щолокова.

За словами  лейтенанта патрульної поліції Ярослава Арцішевського, він завжди мріяв працювати в правоохоронних органах, однак, коли намагався вступити на відповідну спеціальність, у нього просили сплатити хабар. Чоловіка перевели у Луцьк зі Львова.

«Тут все чесно – пройшов. Дуже цікаво було попасти сюди і спробувати свої сили. А так, я рахую, що це – мій поклик», – розовідає лейтенант.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: ЛУЦЬКІ ПАТРУЛЬНІ ВІРЯТЬ, ЩО «АВТОАНДОНІВ» ПОМЕНШАЄ

Поліцейські поділилися враженнями про перший місяць роботи.

Так, Юлія Щолокова розповіла, що цей час був для неї та її коллег пізнавальним, мовляв, вони перейшли від теорії до практики.

«Молоді активні ентузіасти, яким це було цікаво пізнавати. Перших декілька днів це, дійсно, було дуже бурхливо. Проте, напротязі усього місяця майже кожна зміна так само проходила, тому що, як виявляється, у Луцьку все-таки є багато порушень, є багато сімейних сварок, конфліктів. Тому патрульні бурхливо працювали і бралися за будь-які виклики і на будь-які звернення завжди реагували», – розповідає Щолокова.

Ярослав Арцішевський переконаний, що кількість викликів збільшилася через те, що лучани почали більше довіряти поліцейським.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: СТАРТ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ЛУЦЬКА: ЯК ЦЕ БУЛО

Як пояснив поліцейський, Луцьк патрулюють не лише машинами, але й пішими патрулями. Зокрема, це відбувається в районах, де неможливо заїхати автівкою, це – вулиця Лесі Українки, парки та інші місця.

Також патрулювання окремих районів посилюють на прохання лучан.

«Хай громадяни не бояться дзвонити! От їм здалося, що хтось ходить під вікном, нехай до нас дзвонять – ми приїдем перевірим, навіть, якщо там нікого не було. Краще ми перевірим, чим потім щось відбудеться і вже працювати по тому факту що сталося», – закликає лейтенант.

Юлія запевняє, що поліцейський має бути готовий до всього, не панікувати і законно відреагувати на ситуацію.

«Люди нас і лайливими словами обзивають. Кажуть: «я тут ставав сто років і  буду далі ставати, ви мене штрафуйте». Головне, щоб самі люди усвідомили: ми є нова поліція, нам можна довіряти», – каже Арцішевський.