Інвестору з Індії важко працювати на Волині через свавілля чиновників

Інвестор з Індії, який вкладає гроші у фермерське господарство на Волині, скаржиться на свавілля місцевих чиновників та непрозорість процедури проведення земельних аукціонів.

Про це інформують Відомості.

Директор фермерського господарства «Вест Фенікс» Рао Самбасіба виступив перед депутатами на засіданні постійної комісії Волиньської обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій.

Чоловік, індус за походженням, займається у селі Рівне Любомльського району рослинництвом, садівництвом, птахівництвом, розведенням риби та креветок. Особливістю його господарства є наявність лабораторії, де він, зокрема, інспектує вирощування саджанців лохини.

Фермер розповів, що упродовж 2016 року  планує інвестувати в область 40 мільйонів гривень та хоче створити 140 робочих місць. Однак, інвестор поскаржився на те, що розвиток його фермерського господарства гальмується відсутністю необхідних для ведення справи земель. За словами Рао Самбасіби, він поважає українські закони і готовий чесно сплачувати податки,  однак йому щоразу доводиться стикатись зі  свавіллям місцевих чиновників, надто тих, які мають причетність до виділення землі. Чоловік нарікає і на непрозорість процедури проведення земельних аукціонів.

За словами голови комісії Романа Микитюка, інвестор використовує у господарстві виключно землі запасу, втім і на них чиновники пропонують  значно скоротити термін оренди, хоча лише для наведення ладу на болотистих ділянках потрібно 5-7 років.  В результаті обговорення члени профільної комісії вирішили звернутися з офіційним листом до начальника головного управління Держгеокадастру у Волинській області Василя Василенка, де буде висловлене прохання посприяти інвестору у виділенні необхідних для ведення господарки земель.