Фахівці назвали топ-20 українських політиків, які впливатимуть на долю держави

Агенство моделювання ситуацій (АМС) оприлюднило рейтинг 20 українських політиків, які впливатимуть на політичне життя країни.

Про це повідомили у прес-службі агентства.

Так, перше місце посів президент Петро Порошенко. “Дві ключові події стануть вирішальними для Президента саме протягом лютого: конституційна реформа та врегулювання україно-російського військового конфлікту. В обох цих подіях роль Президента буде вирішальною”, – прогнозують фахівці.

Другий – спікер Верховної Ради Володимир Гройсман. “На лютий припадає вирішення суттєвих проблем, накопичених за 2015 р. Важливо, що  їх вирішення перенесено безпосередньо до стін парламенту. З цим пов’язана важлива роль спікера в законодавчому процесі”, – коментують фахівці.

Третій – прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. 

“Для діючого Прем‘єра А.Яценюка питання переформатування уряду є вкрай важливим. Він складно закінчив 2015 р.: публічний конфлікт з М.Саакашвілі, інцидент з О.Барною. Його політична сила втратила будь-яку популярність та де-факто після місцевих виборів 2015 р. зійшла з електоральної арени. Тому для діючого прем‘єр-міністра, початок 2016 р. буде не менш складним”, – вважають в Агентстві.

 

Далі політики розташовані в такому порядку: голова Одеської ОДА Михеїл Саакашвілі, ударівець Віталій Ковальчук, мініст закордонних справ Павло Клімкін, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко, один з керівник “Опозиційного блоку” Юрій Бойко, один з лідерів “Солідарності” Ігор Кононенко.

У другу десятку політичної активності потрапили:

  • Олександр Турчинов – модельована політична активність зросте з ймовірністю активізації бойових дій на сході.
  • Валерія Гонтарєва – зберігає серйозний вплив за рахунок високих ризиків коливання курсу гривні та запровадження додаткових адміністративних заходів.
  • Наталія Яресько – лишається однією з ключових осіб, бо контролює відновлення переговорного процесу з МВФ.
  • Віктор Шокін – до активності спонукають і продовження тиску на прокуратуру, і необхідність демонструвати активну діяльність.
  • Олег Березюк – модельовану активність зумовив Антикорупційний форум М.Саакашвілі. Оскільки це є викликом для Самопомочі, то потрібно буде чимось відповідати.
  • Олег Ляшко – зберігає вплив, оскільки голоси Радикальної партії можуть бути важливі в контексті конституційних змін.
  • Ленур Іслямов – високий індекс активності забезпечено продовженням та зміною формату громадської кампанії з блокади Криму.
  • Віталій Демчишин – високу модельовану активність зумовить потреба забезпечення енергетичної безпеки України та стабільних поставок газу й вугілля, а також новий контракт з Кримом на постачання електроенергії.
  • Артем Ситник – високий ІМПА прив’язаний до початку антикорупційних розслідувань.
  • Валентин Наливайченко – ІМПА виріс за рахунок загальної розкрутки проблематики боротьби з корупцією та активізації його антикорупційного руху.

«Всі його заяви стосовно корупції на вищому рівні підкріплені конкретними фактами», – заявив директор АМС Віталій Бала щодо Валентина Наливайченка.