Скандальне інтерв’ю екс-гравця «Волині»: про Палицю, борги і майбутнє

Екс-півзахисник луцької “Волині” В’ячеслав Шарпар каже, що пробачає клубу борг обсягом 500 тисяч гривень, та дивується, що власник “Волині” не робить нічого, щоб попередити появу боргів перед футболістами.

Про це він розповів у інтерв’ю Football.ua.

Чекав до останнього, чи знімуть з “Волині” очки. Як тільки рішення винесли, я перестав бачити сенс залишатися в Луцьку. Залишився в клубі – мотивація була б на нулі…  власник “Волині” не бачив сенсу виплачувати величезні суми заради 12 очок. І я його десь розумію, бо суми накручені. Думаю, у нього є гроші заплатити, але він вирішив не робити цього, пішов на принцип”, – кажу футболіст, обговорюючи зняття з клубу 12 балів.

Далі публікуємо інтерв’ю у перекладі з російської:

 

– Що ви маєте на увазі, говорячи про те, що суми – накручені?

– Клуб винен людям одні суми, але футболісти виграли судові справи і через таке поняття, як “за моральну шкоду” помножили ці суми в п’ять разів. Я не розумію, чому власник “Волині” не питає в керівництва клубу, як допустили подібне. Адже спочатку можна було всі ці суми заплатити футболістам. Наскільки я знаю, цифри там були не такі вже й великі (Нагадаємо, Волині має гроші Іссі Ндоє, Савичу, Пилипчуку, Старцеву і іншим, і тільки сенегальському голкіперу – 900000 доларів. – Прим. авт.). Зараз же постраждали нинішні гравці команди, тренери, а головне – наші вболівальники. Спочатку сезону нам поставили завдання потрапити в п’ятірку, і я думаю, у нас були хороші шанси закінчити чемпіонат у зоні єврокубків: було два очки відриву і календар кращий, ніж у “Ворскли”, адже ми вже зіграли двічі і з самою Полтавою, і з “Шахтарем”.

– До останнього часу, поки ви перебували в Луцьку, що говорили і обіцяли футболістам? Як поводився Віталій Кварцяний?

– Кварцяний спочатку вірив, що до зняття очок не дійде. Говорив нам, що розмовляв з власником клубу, який запевнив його, що все буде в порядку, і щоб ми не переживали. Але час минав, і ми бачили, що нічого не відбувається. Наприклад, нам пообіцяли гарні преміальні за п’яте місце після першого кола і за підсумками чемпіонату – конкретно за виконане завдання. Цих грошей ми не отримали. А тепер – дивишся в таблицю, де ми вже дев’яті, і розумієш, що всі зусилля були марні.

– Була якісь розмови, що охочі йти з клубу футболісти можуть спокійно розірвати контракти і піти?

– У тому-то й річ, що без проблем піти з “Волині” не виходить. Кварцяний хотів зберегти склад і готовий був зробити для цього все, що від нього залежить. Але його в клубі взагалі відтіснили від фінансів. Він займається тільки командою, плюс, може вирішувати кадрові питання: потрібен футболіст йому чи ні. Максимум, що він міг – вирішувати якісь нюанси, але серйозні фінансові питання вирішують в клубі зовсім інші люди. Тому я, наприклад, домовився, якщо це можна так назвати, таким чином: я пробачив клубу всі борги, а це більше, ніж півмільйона гривень, і тільки взамін на це мені дали статус вільного агента. По-іншому мені піти не вдалося б.

– Тобто це був ультиматум з боку керівників клубу?

– Виключно ультимативна форма спілкування. Коли я йшов, то казав це всім людям клубі, і тепер, користуючись нагодою, хочу сказати це публічно, щоб почув і Ігор Палиця: якщо раптом на мене, моє прізвище, за зарплатою гроші все ж будуть виділені, то я хочу, щоб всю цю суму перевели на рахунок дитячого будинку в Луцьку або Рівному, де я живу, допомогли цією сумою дітям. Я не до кінця вірю, що ці гроші не підуть в інший бік і не осядуть в чиїйсь кишені. Тому моє прохання лунає через пресу.

– Клуб буде існувати і грати у другій частині сезону, і, отже, всі готові залишитися, чи серед футболістів панує “чемоданний настрій”?

– У хлопців, ясна річ, не найкращий психологічний стан: розраховували на одне, а тепер … Але було зібрання клубу, на якому Кварцяний передав слова Палиці про те, що гравці продовжать отримувати всі прописані в контрактах суми в повному обсязі до літа. Ну, ясна річ, що про преміальні за п’яте місце вже не йдеться, адже команда тепер дев’ята. Але, думаю, якщо у когось із хлопців будуть гідні пропозиції – будуть розмовляти з керівництвом про розрив контракту.