Володимир: долю перейменування міста вирішуватиме громада

Питання про перейменування Володимира-Волинсього має вирішити місцева громада.

Про це йдеться у відповіді Українського інституту національної пам’яті на рішення Волинської обласної ради від 30.09.2015 року №36/110 «Про підтримку резолюції міжнародної науково-практичної конференції «Християнська традиція Київської Русі», – повідомляють у прес-службі Волиньради.

«Український інститут національної пам’яті поділяє стурбованість громадськості щодо необхідності відновлення історичної спадщини, подолання наслідків імперського минулого та історичних міфів, відновлення єдності української церкви та створення єдиної Української Помісної Православної Церкви, – йдеться у відповіді для Волиньради. – Надзвичайно важливим є зараз також повернення до питомо українських назв населених пунктів та інших топонімів, зокрема в контексті «законів про декомунізацію».

З історичної точки зору місто Володимир отримало приставку «Волинський» у 1795 році як прив’язку до певної географічної місцевості, після того, як територія тодішньої Волині увійшла до складу Російської імперії, і Володимир став повітовим центром Волинської губернії.

«Разом з тим, відповідно до чинного законодавства, питання перейменування належить до компетенції місцевих органів влади. Тому пропонуємо Володимир-Волинській міській та районній радам як репрезентантам місцевої громади провести обговорення та встановити позицію громади з цього питання», – йдеться у відповіді.