У Луцьку купуватимуть молоко для садочків дешевше

Дошкільні навчальні заклади закуповували молоко у підприємця на 2 гривні дешевше, ніж до того у власне підприємства-виробника. Проте зараз міськрада отримала пропозицію закуповувати молоко для ДНЗ по 8, 80 гривень – на 3, 2 гривні дешевше, ніж до цього.

Про це повідомили 25 січня під час засідання бюджетної комісії міськради.

Голова бюджетної комісії депутат Павло Данильчук розповів, що звертався в управління освіти міськради, щоб з’ясувати «долю» 306 тисяч гривень, виділених на закупівлю молока для дошкільних навчальних закладів. Тож, тендер на постачання виграло підприємство «Радивилівмолоко» за ціною 14 гривень за літр. Проте згодом підприємство відмовилося від тендеру, і міська рада почала закуповувати молоко у підприємця Ковальчука по 12 гривень. Та найцікавіше те, що Ковальчук закуповував молоко у того ж «Радивилівмолока», проте чомусь за меншою, ніж для міста ціною.

Зараз же управління освіти отримало пропозицію 8,8 гривні від ПП «Тиверія», яке закуповує в «Угринівмолока».
«Майже 100 тисяч ми переплачуємо…Цей тендерний комітет з управління освіти не могли мені пояснити чому», – зазначив Данильчук про старі ціни.

Головний освітянин Луцька Олег Гребенюк зазначив, що поки договір не підписаний. Тож зараз «Тиверія» запропонувала вигіднішу пропозицію, і від сьогодні розвозитимуть молоко вони. Ковальчуку, який постачав молоко до сьогоднішнього дня, виплатять кошти за отримані послуги за старою ціною.

Данильчук зазначив, що у тендерній системі працюють схеми. Олег Гребенюк же пояснив, що управління освіти попросили юридичний «супровід» у Національній поліції. Проте поліціянти не були присутні на тендері. Окрім того, управління може вибирати лише з підприємців, які представили свої пропозиції. Тож депутаи запропонували на добровільних засадах «шукати» підприємців, які пропонують нижчі ціни – мовляв, це не заборонено законом.

Данильчук запропонував бюджетній комісії звертати більше уваги на тендери, щоб запобігти зловживанню коштами та попросити управління освіти звітувати щодо результатів тендеру.