Родичі волинянина спростовують інформацію про побиття медсестри

gEGlHz_BTnI-1

Родичі пацієнта, який вдарив миедсестру іваничівської лікарні, заперечують побиття.

Про це інформує БУГ.

Медсестра Іваничівської Центральної районної лікарні Марія Данилюк написала заяву на пацієнта, який вдарив її в обличчя. Родичі 24-річного чоловіка стверджують, що він пішов на такий вчинок несвідомо, однак це не завадило лікарям відмовити у лікуванні чоловіку.

Нагадаємо, що 15  січня в Іваничівській центральній районній лікарні п’яний чоловік вдарив медсестру в обличчя ногою після того, як вийшов з алкогольної коми.

Родичі пацієнта Петра Татули , який побив медсестру, зв’язалися з журналістами «БУГу».

Рідні стверджують, що діагноз вперше побачили в Інтернеті. За їхніми словами, у Татули досі немає виписки і підтверджуючого листа, що швидка привезла хлопця у райлікарню. Мовляв, направлення на Луцьк, яке вони просили у медиків, працівники лікарні теж не дали.  З їхніх слів, після новини в Інтернеті ставлення до пацієнта почалося зовсім інше.  Родичі переконані: якщо він вдарив медсестру, то зробив це несвідомо.

«Особисто я з сином його завозив на каталці у палату – він був без свідомості. Його по дорозі капали. Зупинились в коридорі і стали вирішувати, куди відправити: чи в неврологію, чи реанімацію. Лікар сказала, що в нього погане дихання, може серце стати. У публікації пише, що він вдарив медсестру, коли перекладали з каталки на ліжко. Але ж ми його на ліжко клали!  Говорили з сусідом по палаті, який розповів, що Петру робили ін’єкції, і під час того в нього почалися судороги. Можливо, це сталося, коли медична сестра прив’язувала ноги.

Цікавить питання, чому поліція подала інформацію і відкрила справу, якщо тільки о 9-й годині наступного дня він прийшов до тями?», – каже кум хлопця Віталій Погорецький.

Однак, правоохоронці відмовилися коментувати слова родичів, спираючись на таємницю розслідування.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: НА ВОЛИНІ П’ЯНИЙ ПАЦІЄНТ ПОБИВ МЕДСЕСТРУ

Петро Татула проживає у селі Трубки Іваничівського району з бабусею. Бабця в лікарні написала заяву, щоб забрати його додому. Та коли вони спускалися на перший поверх лікарні, самопочуття хворого різко погіршилося – довелося повернутися назад. Пацієнта перевели в неврологію.

«Прийшла лікарка і сказала:  «Ти проблемний, я тебе лікувати не буду». Виписала його «вчорашнім» числом і  сказала до побачення. Медсестра відрубала: «Я його посаджу». За що? За те, що був без свідомості?

Я вже заключення не прошу. Хотіла просто подивитися, що там медики написали, але головний лікар сказав: треба звертатися до юриста», – розповідає рідна сестра Петра Марія Киця.

Постраждала медсестра реанімаційного відділення Марія Данилюк, яка зараз перебуває на лікарняному, бачить ситуацію з іншого боку, бо впевнена: без свідомості люди не брикають ногами і ведуть себе спокійно. За її словами, на ліжко хворого перекладали не родичі, а медперсонал.

«Він не тільки мене ображав, а й лікаря і всіх медсестер. Я його побачила вперше, коли привезли в реанімацію. У свідомість прийшов хвилин за 10, як ми його переклали з каталки на ліжко. Відчув, що його тримають за руки й за ноги, от і вийшло, що «розтормошили»… Тоді й показав, яким він є насправді. Почав зриватися з ліжка, битися, в такому стані міг «піти» і в вікно… Я не стояла йому біля ніг, а в головному кінці ліжка. Він мало нам не побив монітори. Хотіла притримати за плече, а в той момент вдарив мене ногою, і це робилося свідомо.

Поліція взяла свідчення в мене, іншої медсестри, лікаря. Правоохоронці не могли спілкуватися з тим хлопчиною, бо він перебував в медикаментозному сні. При такому збудженні пацієнту вводиться ін’єкція, щоб не перешкоджав лікуванню.

Коли колега натякнула на те, щоб попросив пробачення, він відповів: «Нічого просити не буду». Це при мені було сказано. Говорять, ти в цьому винна, бо знала, на що йдеш. Я йшла лікувати людей», – розповідає медсестра.

Головний лікар медустанови Петро Ципа коментарі давати відмовився. Він вважає,  що усе мають з’ясувати правоохоронці.

У лікарні обурені таким ставленням пацієнта до медиків.