Родичі волинянина спростовують інформацію про побиття медсестри

Родичі пацієнта, який вдарив миедсестру іваничівської лікарні, заперечують побиття.

Про це інформує БУГ.

Медсестра Іваничівської Центральної районної лікарні Марія Данилюк написала заяву на пацієнта, який вдарив її в обличчя. Родичі 24-річного чоловіка стверджують, що він пішов на такий вчинок несвідомо, однак це не завадило лікарям відмовити у лікуванні чоловіку.

Нагадаємо, що 15  січня в Іваничівській центральній районній лікарні п’яний чоловік вдарив медсестру в обличчя ногою після того, як вийшов з алкогольної коми.

Родичі пацієнта Петра Татули , який побив медсестру, зв’язалися з журналістами «БУГу».

Рідні стверджують, що діагноз вперше побачили в Інтернеті. За їхніми словами, у Татули досі немає виписки і підтверджуючого листа, що швидка привезла хлопця у райлікарню. Мовляв, направлення на Луцьк, яке вони просили у медиків, працівники лікарні теж не дали.  З їхніх слів, після новини в Інтернеті ставлення до пацієнта почалося зовсім інше.  Родичі переконані: якщо він вдарив медсестру, то зробив це несвідомо.

«Особисто я з сином його завозив на каталці у палату – він був без свідомості. Його по дорозі капали. Зупинились в коридорі і стали вирішувати, куди відправити: чи в неврологію, чи реанімацію. Лікар сказала, що в нього погане дихання, може серце стати. У публікації пише, що він вдарив медсестру, коли перекладали з каталки на ліжко. Але ж ми його на ліжко клали!  Говорили з сусідом по палаті, який розповів, що Петру робили ін’єкції, і під час того в нього почалися судороги. Можливо, це сталося, коли медична сестра прив’язувала ноги.

Цікавить питання, чому поліція подала інформацію і відкрила справу, якщо тільки о 9-й годині наступного дня він прийшов до тями?», – каже кум хлопця Віталій Погорецький.

Однак, правоохоронці відмовилися коментувати слова родичів, спираючись на таємницю розслідування.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: НА ВОЛИНІ П’ЯНИЙ ПАЦІЄНТ ПОБИВ МЕДСЕСТРУ

Петро Татула проживає у селі Трубки Іваничівського району з бабусею. Бабця в лікарні написала заяву, щоб забрати його додому. Та коли вони спускалися на перший поверх лікарні, самопочуття хворого різко погіршилося – довелося повернутися назад. Пацієнта перевели в неврологію.

«Прийшла лікарка і сказала:  «Ти проблемний, я тебе лікувати не буду». Виписала його «вчорашнім» числом і  сказала до побачення. Медсестра відрубала: «Я його посаджу». За що? За те, що був без свідомості?

Я вже заключення не прошу. Хотіла просто подивитися, що там медики написали, але головний лікар сказав: треба звертатися до юриста», – розповідає рідна сестра Петра Марія Киця.

Постраждала медсестра реанімаційного відділення Марія Данилюк, яка зараз перебуває на лікарняному, бачить ситуацію з іншого боку, бо впевнена: без свідомості люди не брикають ногами і ведуть себе спокійно. За її словами, на ліжко хворого перекладали не родичі, а медперсонал.

«Він не тільки мене ображав, а й лікаря і всіх медсестер. Я його побачила вперше, коли привезли в реанімацію. У свідомість прийшов хвилин за 10, як ми його переклали з каталки на ліжко. Відчув, що його тримають за руки й за ноги, от і вийшло, що «розтормошили»… Тоді й показав, яким він є насправді. Почав зриватися з ліжка, битися, в такому стані міг «піти» і в вікно… Я не стояла йому біля ніг, а в головному кінці ліжка. Він мало нам не побив монітори. Хотіла притримати за плече, а в той момент вдарив мене ногою, і це робилося свідомо.

Поліція взяла свідчення в мене, іншої медсестри, лікаря. Правоохоронці не могли спілкуватися з тим хлопчиною, бо він перебував в медикаментозному сні. При такому збудженні пацієнту вводиться ін’єкція, щоб не перешкоджав лікуванню.

Коли колега натякнула на те, щоб попросив пробачення, він відповів: «Нічого просити не буду». Це при мені було сказано. Говорять, ти в цьому винна, бо знала, на що йдеш. Я йшла лікувати людей», – розповідає медсестра.

Головний лікар медустанови Петро Ципа коментарі давати відмовився. Він вважає,  що усе мають з’ясувати правоохоронці.

У лікарні обурені таким ставленням пацієнта до медиків.